Modrou Vopici pohltily čtyři mladé metalové kapely

Nest of Plagues | Foto: Kateřina Postránecká, MonsterMusic

V žižkovském klubu Modrá Vopice se v pátek 14. října sešly čtyři mladé kapely, které s naprostou jistotou odehrály své propracované sety. Jejich přesvědčivý příspěvek do diskuse o moderním metalu bylo velkou radostí poslouchat i díky podařené práci zvukaře. Večer pořádala kapela Diligence, která jednak sama projevila velkou muzikantskou zručnost i nápaditost, jednak ukázala znamenitý vkus při výběru zbylých účinkujících.

Sérii čtyř poctivě tvrdých koncertů zahájili pražští Behavioral Sink, kteří sice hrají ve třech, svůj zvuk mají ale velmi plný a valivě hutný. Svou kombinaci hardcore a metalcore pojímají s velikou dynamikou a energií. Litoměřičtí Morthymer si na pomoc přivzali skromnou dávku elektronických samplů v úvodech skladeb, tím hlavním byla ale brilantní hráčská technika na poli velmi propracovaného a uhrančivě smrtícího progresivního death metalu. I toto seskupení tvoří tři muzikanti a jejich linky vyniknou tím víc, že nikdo z nich nezpívá. Pevnou kostrou všech kompozic byla rychlá a vynalézavá hra bubeníka, silné hráčské schopnosti však projevili i kytarista s baskytaristou.

Čtěte také: Do Futura se blíží blackoví vizionáři Wolves in the Throne Room

Jako třetí zahráli samotní pořadatelé celé akce, pražští Diligence. Našli se v groove metalu, který kráčí progresivním směrem, a své skladby mají do detailu vyladěné. Byla na nich znát velmi dobrá souhra a také touha dát do každého songu absolutní maximum. Nejvíce pozornosti na sebe plným právem poutala zpěvačka Daniela “Dahlien” Neumanová, jejíž drsný growling přecházející do screamingu zapůsobil o to víc, že jde o poměrně drobnou dámu. Poslední kapela přijela z Maďarska a říká si Nest of Plagues. Svou údernou kombinací deathcore a metalcore nejen že přidala k dobru další dlouhou řádku skvostných muzikantských nápadů i výkonů, přinesla také nové předpůlnoční nálady, a to od zadumaně truchlivé po nemilosrdně nahněvanou. Čtyři účinkující kapely dohromady představily velmi slušnou ukázku svého díla, jež si bere to nejlepší ze soudobých žánrů tvrdé muziky, a svou hráčskou schopností musely plně uspokojit i ty nejnáročnější posluchače.

Text: Michal Tykva

Podívejte se na fotoreport!


Napište komentář