Yungblud ve vyprodaném klubu Roxy rozdával lásku a energii

Yungblud - Roxy, 2019 | Foto: Adam Helma, MonsterMusic

Když punk potká hip hop – i tak by se dala popsat show britského „spratka“ Yungbluda, který v pondělí večer předvedl v Roxy energií nabitou podívanou. Stěny klubu pravděpodobně pulzují ještě nyní.

Yungblud díky svým textům boduje především u mladších generací a posledních pár měsíců zažívá opravdový boom. Jeho armáda posluchačů je ním, dalo by se říci, až posedlá, což se projevilo i na pražském vyprodaném koncertě, na který fanoušci na facebookové události až drze lačnili po vstupenkách. Také proto předskakující kapela publikum nezaujala, jelikož mladé fanynky čekaly jen na svojí modlu Yungbluda, přestože i bratrské duo Saint PHNX návštěvníkům naservírovalo kvalitní hudební zážitek.

Čtěte také: Yungblud se dal do boje se svými vnitřními démony

Přesně v půl deváté se pak v doprovodu mohutného potlesku zjevil na pódiu sám Yungblud a již od prvního tónu 21st Century Liability ze stejnojmenného alba bylo jasné, že mnoha lidem v publiku se právě splnil sen a hodlají si tento koncert užít naplno.

Čtěte také: TIP REDAKCE: 5 zásadních hitů, které pomohly Yungbludovi v cestě na vrchol

Yungblud představil průřez svojí tvorbou, včetně horké novinky Original Me, která vznikla ve spolupráci s Danem Reynoldsem, frontmanem kapely Imagine Dragons. Set doplnil i akusticky odehranými skladbami Casual Sabotage a Waiting on the Weekend. Ty však mimo jiné poukázaly na to, že mladý Brit to s nástroji umí a je škoda, že po většinu koncertu má kytaru spíše jen na okrasu. Zakončení proběhlo v podobě nové balady Hope for the Underrated Youth a hip hopové vypalovačky Machine Gun (F**k the NRA), která vyburcovala fanoušky k pořádné divočině a bylo jasné, že nadšení a energie Yungbluda nakazila v Praze nejednoho návštěvníka koncertu.

Text: Tereza Šnajdrová

Podívejte se na fotoreport!


Napište komentář