TIP REDAKCE: 5 zásadních hitů, které pomohly Yungbludovi v cestě na vrchol

Yungblud - Futurum Music Bar 2019 | Foto: Rusty Shepherd

Yungblud, nadějný britský muzikant s přezdívkou „spratek“, se během posledních pár měsíců vyšvihl z anglických klubů na velká pódia po celém světě. V tuto chvíli je na svém doposud největším turné a zanedlouho ho čeká i zastávka v České republice, a to 4. listopadu v Roxy. Co stojí za jeho slávou?

Polygraph Eyes

Tenhle song spatřil světlo světa v roce 2018 a nachází se na debutovém studiovém albu 21st Century Liability. Na první poslech chytlavý singl s temným nádechem si ihned oblíbilo mnoho posluchačů, začal se šířit po celém světě. „Chtěl jsem napsat píseň, která lidi upozorní na sexuální obtěžování, se kterým se dennodenně potýká velké množství lidí,“ zmínil Yungblud pro magazín Billboard.

Falling Skies

Romantický hit, díky kterému se jméno Yungblud dostalo do doposud neprobádaných vod, nese název Falling Skies a vyšel také v roce 2018. Song vznikl ve spolupráci s mladou Američankou Charlotte Lawrence a stal se ústřední písní k teenagery velmi oblíbené TV show 13 Reasons Why. Konceptem celého seriálu je upozornit na šikanu, deprese mladých lidí a sebevražedné sklony. Stejně jako celý seriál, i tento song poukazuje na to, že lidé by neměli být lhostejní.

Čtěte také: Yungblud se na podzim vrátí do Prahy, tentokrát zamíří do Roxy

11 Minutes

V listopadu roku 2018 začal Yungblud randit se svojí kolegyní, americkou zpěvačkou a skladatelkou Halsey. Společně pak začátkem roku 2019 vydali romantickou baladu s názvem 11 Minutes, na které s nimi mimo jiné spolupracoval také bubeník kapely Blink 182, Travis Barker. Ačkoliv se žánrově nejedná o Yungbludovu punk rockovou klasiku, díky tomuto songu si získal fanoušky z popových řad.

Parents

Song starý teprve pár měsíců, se kterým se ztotožní snad každý druhý teenager z řad fanoušků Yungbluda. Parents vypráví o vztahu Yungbluda k rodičům a obsahuje snad všechny problémy dnešní doby. Homosexualitu, odmítání autorit, nesmyslné zákazy a mnoho dalšího. Původně se tato skladba měla jmenovat your parents ain’t always right, nakonec se však sám zpěvák rozhodl pro výstižnější a kratší název.

Čtěte také: Forum Karlín bylo znovu pokořeno. Machine Gun Kelly to ani jinak neumí

I Think I’m Okay

Pokud posloucháte rádio, používáte internet a jste na sociálních sítích, pravděpodobně jste zaregistrovali hit nesoucí název I Think I’m Okay. Řeč je o společném songu Yungbluda, Machine Gun Kellyho a Travise Barkera. Yungblud se netají tím, že jsou s MGK velcí přátelé a tráví spolu spoustu volného času. I Think I’m Okay má k dnešnímu dni na YouTube více než 21 miliónů zhlédnutí a rozhodně se jedná o Yungludovu doposud nejúspěšnější skladbu. Není se čemu divit, jelikož tenhle song má vše, co si fanoušek jen může přát – skvělé lyrics, pozitivně naladěný klip, propracovanou melodii a perfektní výkony obou zpěváků.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.