Závěr Rock for People s Franz Ferdinand, Manic Street Preachers nebo The Hu

Rock for People 2019 | Foto: Kateřina Postránecká, MonsterMusic

Poslední den Rock for People ovládly zejména kapely z různých koutů Velké Británie. Headlineři ze Skotska Franz Ferdinand se o toto postavení dělili s velšskými sousedy Manic Street Preachers. Došlo i na irský post-rock v podobě God Is An Astronaut.

Hlavní festivalovou stage jako první okusila post-hardcorová partička Normandie, která hned zkraje rozdováděla fanoušky i přes příšerné vedro. O zvláštní vystoupení se poté postarali mongolští The HU a na druhé stagei to o chvíli později rozjížděla skupina Yonaka v čele s charismatickou zpěvačkou Theresou Jarvis.

Fotoreport: Rock for People 2019: Taneční show Rudimental nebo překvapení v podobě Cocaine Party

O české kapely také nebyla nouze. Vystoupili například The Lighthouse Journey nebo Attack the Hero. Největší zájem byl ale nepřekvapivě o Mig 21, se kterými si fanoušci nadšeně zazpívali notoricky známé hity jako Snadné je žít, Malotraktorem nebo Slepic pírka.

Čtěte také: Druhému dni Rock for People vévodili Rudimental a metalový nářez In Flames

Mezi hlavní kapely večera patřily legendy Manic Street Preachers a instrumentální God Is An Astronaut, kteří se nenechali zahanbit ani před slabším zástupem diváků. Headlinery závěrečného dne byli Franz Ferdinand, kteří tak úspěšně a v tanečním kytarovém rytmu uzavřeli jubilejní 25. ročník festivalu.

Podívejte se na fotoreport!


Napište komentář