Ed Sheeran v pražských Letňanech vytvořil komorní dechberoucí atmosféru

Ed Sheeran - Letňany, 2019 | Foto: Šárka Bejdová, MonsterMusic

Britský písničkář a miláček žen, Ed Sheeran, se po čtyřech dlouhých letech vrátil do naší malé země. Od první chvíle si sympatický zrzek ukradl srdce všech mladších i starších dam a minimálně do konce večera jej nevrátil. Jaká byla první zastávka jeho českého dvojkoncertu?

Fotoreport: Ed Sheeran a James Bay, 7. 7. 2019, Letiště Letňany, Praha

Pořadatelé již dlouho před koncertem avizovali, ať návštěvníci přijdou s dostatečným předstihem, protože vstupenky byly prodávané na jméno. Vchody se tak otevíraly už ve tři hodiny odpoledne. Tedy necelé čtyři hodiny před prvním předskokanem, kterým byla Zara Larsson. Pokud jste však přišli těsně před jejím koncertem, do areálu jste se dostali vcelku hladce a rychle.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Vlastní kečup nebo role v Game of Thrones aneb Ed Sheeran jako herec

Koncertní klání otevřela již výše zmíněná popově-taneční Zara Larsson. Tato Švédka se dostala do povědomí díky pěvecké soutěži Talang 2008 a s coverem My Heart Will Go On se stala absolutní vítězkou. Poté její hvězda jen nabírala na obrátkách. V Praze rozhodně předvedla energické vystoupení a se svým stylem nebyla koncepčně ani úplně mimo.

Před osmou večerní po menších úpravách pódia přišla řada na talentovaného Jamese Baye, který pochází z Anglie stejně jako Ed Sheeran. Vzhledem k jeho stylu hudby bylo hned jasné, že před Sheerana skvěle zapadne. Je velká škoda, že v našich končinách je mu věnováno tak málo prostoru. Kdo se navíc těšil na proslulou skladbu Hold Back The River, rozhodně nemohl být zklamaný.

Rezatý zloděj ženských duší nastoupil před vyprodaný mega open air v pražských Letňanech přesně úderem deváté večerní, tedy na minutu přesně dle oficiálního programu. Eda Sheerana jsme ale mohli na postranních projekčních led tabulích vidět ještě dříve, než se postavil před oči osmdesáti tisícům fanoušků, protože ho kameraman zabíral ještě ze zákulisí, jak se svižným krokem přesouvá na koncertní pódium.

Bez velkého zdržování pak odstartoval pilotní Castle on the Hill, po které se krátce, ale za to velice srdečně, pozdravil se všemi příchozími a od té doby ze své armády fanoušků nespustil oči a ani oni z něj. V první třetině setlistu se dostala řada i na několik let starou, ale i tak velmi oblíbenou, skladbu Don’t. První polovina poté patřila nejnovějšímu singlu I Don’t Care, na kterém hostuje Justin Bieber, nebo Beautiful People (ve spolupráci s Khalid). Obě skladby se objeví na očekávaném připravovaném albu No.6 Collaborations Project. To bude takřka nařachané podobnými spolupracemi.

Čtěte také: Ed Sheeran si na novou desku přizval hvězdy jako je Eminem nebo Bruno Mars

Jak večer nabíral spád, dostávalo se i na ty největší hity. Tudíž kdo se těšil na pecky, jako například na roztančenou Galway Girl, klidnější I See Fire, ale i všemi oblíbenou Photograph, o nic nepřišel a během přídavku si trsnul i na Shape of You.

Energie, klid a přátelská atmosféra

Během celého vystoupení Ed vyzařoval přenádhernou energii a především klid. Nešlo o žádnou bujarou párty, ale kdo už na Sheeranovi někdy byl, ví, že si na nic takového nepotrpí. Naopak dělá dojem skromného obyčejného kluka, který si ani snad osobně neuvědomuje, jak obrovský talent a potenciál se v něm skrývá. Málokdy se stává, aby někdo s tak umírněným vystupováním od samého začátku působil tak přátelsky. O to víc lze chápat, jak na obrovském placu pod širým nebem dokázal vykouzlit tak příjemnou komorní atmosféru. Pražské zastávky turné zřejmě patří do těch, kam se Sheeran opravdu těšil a náležitě si večer užil i on sám.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Drogová závislost, erotika i láska v tvorbě Eda Sheerana

Kdo nestihl zakoupit vstupenku na nedělní koncert, který byl vyprodaný během několika málo hodin, a dostala se na něj tak řada až na přidaný pondělní termín, má se rozhodně na co těšit. Takto srdečně odehraný koncert asi hned tak rychle znovu neuvidíme.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 363 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.