TIP REDAKCE: Drogová závislost, erotika i láska v tvorbě Eda Sheerana

Ed Sheeran | Zdroj: facebook.com

Britský zpěvák a kytarista Ed Sheeran se v rámci světového Divide Tour po několika letech vrátí do České republiky. V Praze odehraje hned dva koncerty, a to 7. a 8. července 2019 na letišti v Letňanech. Je znám především svými romantickými baladami, avšak najde se pár výjimek, které leckoho možná překvapí.

Šťastná etapa života

Pouze pár týdnů poté, co se Ed Sheeran seznámil se svou tehdejší přítelkyní Anthinou Andrelos, napsal jeden ze svých největších hitů. Řeč je o písničce Thinking Out Loud, která vyšla v roce 2014 na albu X. Ed prohlásil, že v tu chvíli zažíval v životě opravdu šťastné období. To však nevydrželo dlouho a zhruba po roce známosti jeho vztah s Anthinou skončil.

Nečekaný úspěch a role bad boye

Ne všechna tvorba Eda Sheerana je však o lásce. V songu Shape of You (původně In Love With Your Body) se Ed převtělil do role bad boye a zpívá o párty plné alkoholu, přátel, flitru s neznámou dívkou a následném sex timu. Zároveň prohlásil, že k téhle skladbě nemá žádný zvláštní vztah a původně ji vůbec nechtěl vydávat. Nakladatelství ho však přesvědčilo, že by byl blázen, kdyby tento hit nevydal. Nyní ho můžete najít na albu ÷ z roku 2017.

Čtěte také: Charismatický zrzek Ed Sheeran se chystá do Prahy

Breakup song a alko dýchánek

Do skladby Drunk Ed Sheeran promítl pocity, které zažívá snad každý po rozchodu s dlouholetým partnerem. Kombinace smutného tématu a Edovy klasické kytary v tomto případě funguje naprosto perfektně. Tenhle hit obsahuje velké množství klišé, kdy Ed zpívá o alkoholové porozchodové terapii, lásce, samotě, ale zároveň je v něm skvělá hra se slovy.

Drogově závislá prostitutka s příběhem

Když bylo Edovi 18 let, stal se dobrovolníkem v jednom z útulků pro bezdomovce ve východním Londýně. Tam ho zaujal příběh drogově závislé prostitutky jménem Angel a právě o ní se rozhodl napsat song The A Team. The A Team slouží jako synonymum k označení skupinky lidí, kteří užívají drogy třídy A, tedy heroin nebo kokain.

Čtěte také: Fenomén Billie Eilish a její cesta k debutovému albu

Kontroverzní téma potratu

Small Bump na první pohled působí jako sladká píseň otce, který se těší na narození svého potomka. Po odehrání celého songu posluchači ale dojde, že text se točí kolem velmi smutné události. Potrat je celosvětově velké tabu téma, o to více v hudbě. Ed Sheeran se však rozhodl touto písní vyjádřit pocity, které prožívala jeho velmi dobrá známá, která si potratem prošla, a pomohl jí vyrovnat se se ztrátou. Small Bump naleznete na prvním komerčním albu + z roku 2011.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.