22 let kapely Bůhví a koncert v Malostranské besedě

Martin Hrubý | Zdroj: martinhruby.net

Martin Hrubý s kapelou Bůhví oslaví 22 let existence v Malostranské besedě. Na co se můžete těšit?

Kapelu Bůhví založil v roce 1995 Martin Hrubý. Textařem kapely se stal jeho spolužák Vojtěch Probst a společně jako autorská dvojice fungují dodnes. V minulosti kapele autorsky přispíval také Ondřej Brzobohatý a Pavel Trojan.

Převážně folková byla první demo nahrávka Bůhví (2002). Jako Czech World Music byla označována první deska Akt (2004). Mísily se na ní vlivy kubánské, balkánské, orientální, ruské i afro-americké hudby. Žánrově ukázněnější bylo druhé album Hodina (2007), směřující k pop music. Aktuální deska Trojka (2016) je svobodně rozkročená mezi popem a folkem.

22 let existence kapela 31. října společně oslaví v Malostranské besedě a přijít si můžete poslechnout skladby z aktuálního alba Trojka, novinky z připravované desky a samozřejmě i výběr toho nejlepšího z klasického repertoáru skupiny. Hostem koncertu bude zpěvačka Marta Kloučková (Skety).


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.