5 důvodů, proč musíte dorazit na pražské vystoupení Postmodern Jukebox

Postmodern Jukebox | Zdroj: Parade.com

Březen se nám rychle krátí a s jeho posledním víkendem k nám zavítá i aktuální fenomén YouTube scény, Scott Bradlee’s Postmodern Jukebox. Pokud však ještě váháte s návštěvou koncertu originálního projektu, jenž má na triku covery desítek světových hitů na způsob různých retro hudebních stylů, přinášíme vám 5 důvodů, proč případné účasti nakonec nebudete litovat.

Pro ty, kteří o Postmodern Jukeboxu ještě neslyšeli – jedná se o soubor umělců vedený pianistou Scottem Bradleem, jejichž mottem je dnešní hity – včera. Předělávají slavné písně do stylů především první poloviny dvacátého století a v jejich repertoáru se tak nachází třeba Bad Romance od Lady Gaga ve vintage stylu 20. let či rocková pecka Sweet Child O’ Mine à la New Orleans.

1) Retro večer, jaký jste nezažili

Vyžíváte se v retro hudbě nebo si prostě rádi poslechnete něco klidného a elegantního? Pokud ano, nemáte-li na neděli 26. března plány, tak vězte, že už máte. U Postmodern Jukeboxu si sice do publika neskočíte, za to se ráno ale místo bolavé krční páteře probudíte se vzpomínkou na bezchybnou a skvěle vyladěnou show.

2) Unikátní směsice stylů

A pokud třicátá léta nejsou zrovna vaše hobby, slyšet vychytané covery vašeho oblíbeného interpreta nikdy není na škodu. Guns N’ Roses uspěli s coverem Boba Dylana a jeho Knockin’ On Heaven’s Door, Postmodern Jukebox sbírají úspěchy coverováním úplně všech. Doslova.

3) Nové skladby

Postmodern Jukebox se u nás v minulosti zastavil už několikrát. Každou chvíli se ale na jejich YouTube kanálu objevují nová a nová videa a například nedávno se mezi ně zařadil i cover jedné z nejslavnějších skladeb hudební historie, Nothing Else Matters. Ti, kteří už na koncertě byli, tak ať rozhodně nepočítají s tím, že by se umělci opakovali.

4) Originální show

Ačkoli je Postmodern Jukebox především hudební projekt, jeho obsah přesahuje mimo jiné i do rovin tanečního umění a jak ve videích, tak i naživo zpestřují zážitek talentované tanečnice. A vlastně nejen ty, účinkující bývají často vskutku originálně oděni a jejich sledování je tedy lahoda jak pro uši, tak pro oči.

5) Hailey Reinhart

Zpěvačka, která se umístila na třetí pozici v 10. řadě americké soutěže American Idol, patří mezi hlavní chlouby Postmodern Jukebox. Pohledná slečna z Illinois oplývá zlatem v hrdle a dokazuje to v nejednom videoklipu, přičemž mezi ty nejznámější patří její verze legendární Seven Nation Army v New Orleans stylu. Zda-li se objeví na českém koncertě zatím není jasné, jelikož však patří mezi hlavní hvězdy projektu, nebylo by to překvapením.

Důvodů, proč dorazit, by se pochopitelně našlo ještě mnohem více. Že tato parta má talentu na rozdávání, o tom není pochyb a YouTube plný jejich velmi kladně hodnocených videí to pouze dokazuje.

Koncert Postmodern Jukebox se bude konat 26. března v rámci AghaRTA Prague Jazz Festivalu ve Velkém sále pražské Lucerny. Vstupenky je možné pořídit za cenu 695 Kč v předprodejní síti TicketPro.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.