Akustický podzim Vypsané fiXy a mnoho dalšího

Vypsaná fiXa | Fotot: Erik Duchoň

Pardubická kapela Vypsaná fiXa během září a října zahraje dva akustické koncerty, pokřtí nové akustické DVD a CD, začne s nahráváním nového alba a vydá se koncertovat společně s Visacím zámkem a Mňágou a žďorp.

Kapela se v květnu tohoto roku rozhodla pro změnu. Hudební stanici Óčko kývla na nabídku zahrát pro ně svůj koncert netradičním způsobem – akusticky v pražském klubu Retro. ,,Během celé naší historie jsme akusticky zahráli pouze jednou. Skoro bych řekl, že to není v kapelové povaze, ale čím víc jsme o tom přemýšleli, tím víc se nám to začalo líbit,“ říká frontman skupiny Márdi. „Navíc Óčko celý koncert natočilo a vyjde z toho CD a DVD. Což je vlastně docela dobrý, že budeme mít v naší diskografii i akustickou desku. Zjistili jsme, že ty naše písně takhle znějí úplně jinak a zvukově se to hodně povedlo. Při nahrávání koncertu jsme využili starou, poloakustickou baskytaru Jolana, kterou jsme oprášili ze dna zkušebny a Mejn na ní hrál. Pítrs vytvořil speciální rytmickou sadu a celý to dostalo takovej super temnej spodek,” dodává frontman.

Pro ty, kteří na koncertě Vypsané fiXy nebyli, připravila televize Óčko jeho záznam. Ten bude odvysílán 15. září. Zároveň kapela odehraje ještě jeden akustický koncert v rámci nového pořadu na televizní stanici ČT art – 20. září v Ostravě. „Bude odlišný od toho v Retru, protože budeme mít zcela nový akustický playlist a zařadíme úplně jiné písně z našeho repertoáru,“ říká Márdi. Akustická šňůra pak vrcholí poslední říjnový den křtem DVD a CD v pražském klubu Dobeška.

Kromě toho bude Vypsaná fiXa v září a v říjnu nahrávat nové album, aby pak v listopadu a v prosinci mohla vyjet na turné. Listopad budě ve znamení společného koncertování s Visacím zámkem na společném „KultTour“ a pak v prosinci proběhne bonusová část „Tugedrtůr“ s Mňágou a žďorp.

 

Koncerty Vypsané fiXy

31.10. Praha –Dobeška – akustický koncert a křest CD+DVD

01.11. Chomutov KD (KultTour)

02.11. Točník u Klatov (KultTour)

09.11. Frýdek Místek KD (KultTour)

15.11. Kolín – Staré lázně (KultTour)

22.11. Strakonice (KultTour)

23.11. Dražice u Tábora (KultTour)

30.11. Stankov u Plzně (KultTour)

05.12. Bratislava (Tugedrtůr)

06.12. Opava KD (Tugedrtůr)

07.12. Pardubice – Elko (Tugedrtůr)

14.12. Jilemnice – Továrna (Tugedrtůr)

19.12. Praha – LMB (vánoční koncert)

20.12. Lipov u Uherského Hradiště (rockové vánoce)

21.12. Louny (vánoční koncert)


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).