Coldplay vydali novou skladbu Atlas, která se objeví ve filmu

Coldplay | Zdroj: facebook.com

Britská čtveřice Coldplay vypustila nový singl Atlas, který se objeví na soundtracku k pokračování dobrodružného sci-fi snímku Hunger Games. Je to vůbec poprvé, co kapela nahrála originální skladbu pro film.

Coldplay, rocková kapela pocházející z Londýna, která vznikla v roce 1996, bývá často zařazována do škatulky piano-rock či pop. Svými chytlavými a nezapomenutelnými melodiemi a také jednoduchými emotivními texty si podmanila už mnoho posluchačů. Během svého působení na hudební scéně získala velkou řadu ocenění. Mezi ty nejcennější určitě patří osm výher Brit Awards, sedm sošek Grammy a devět prvenství v MTV Awards. Coldplay dosud vydali pět studiových alb. Poslední z nich, Mylo Xyloto, kterého se po celém světě prodalo přes osm milionů kopií, vyšlo v říjnu roku 2011. S turné k této desce také před necelým rokem naposledy navštívili Prahu.

Coldplay nyní nejspíše pracují na svém šestém studiovém albu, a tak jistě jejich fanoušky potěšilo, že o nich opět slyší. Skladba Atlas je zároveň první skladbou, která byla ze soundtracku k The Hunger Games: Catching Fire zveřejněna. Kromě Coldplay se můžeme na albu těšit například na Arcade Fire nebo Taylor Swift. Snímek můžeme v českých kinech vidět od 21. listopadu.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).