Alice Francis se už ve čtvrtek vrací na místo činu

Alice Francis v Lucerna Music Baru | Foto: Ivan Papcun, Monstermusic.cz

Alice Francis alias Miss Flaperty se svou swingovou kapelou znovu navštíví naše hlavní město. Půvabná zpěvačka a textařka se po necelém roce, kdy při své tuzemské premiéře vyprodala Lucerna Music Bar, opět vrací na místo činu. Electroswingová událost se odehraje ve čtvrtek 23. října za vydatného supportu talentovaných hudebníků.

Alice Francis je považována za nejžhavější novinku éry moderního electroswingu na evropské scéně. Nejen díky unikátnímu popovému zpěvu, který dokáže snoubit s legendárními hlasy Billie Holiday či Earthy Kitt, ale i díky skladatelskému, performerskému a textařskému talentu, je tato světoobčanka považována za skutečný hudební klenot. Alice vystupuje se svým dlouholetým hudebním partnerem – multiinstrumentalistou a producentem Goldielocksem, jejichž produkce, i přes jasnou fascinaci Josephinou Baker, charlestonem a jazzem dvacátých let, dalece přesahuje populární retrovlnu. Originální vizualizací a využitím moderních technologií 21. století ovládli scénu svým osobitým zvukem, a tak se jim podařilo převést ducha swingové éry dvacátých let do současnosti.

V září roku 2012 vydala Alice své debutové album s názvem St. James Ballroom, z jehož sedmnácti tracků dýchá swingová éra vkusně promíchaná s rytmy popu, hip-hopu, latiny a electra. Kvalitu desky umocňuje osobitý zvuk v podání Goldielockse, jdoucí ruku v ruce s všestranným hlasovým projevem Alice. Ať jde o swingové frázování, rap nebo scat, Miss Flapperty to má všechno – v písni Gangsterlove Alice rapuje tak, že byste nevěřili, že je to ta stejná dáma ze zbytku desky. Tentokrát slibuje i nové songy z připravované desky.

Aliciin talent kromě loni vyprodaného Lucerna Music Baru ocenil i bezesporu nejvlivnější producent neo-swingové scény Parov Stelar, který jí nabídl spolupráci na remixu k prvnímu singlu Shoot Him Down. Pokud máte rádi energickou, pozitivní muziku a rádi tancujete, neváhejte a vyrazte ve čtvrtek 23. října do malé Lucerny. Vstupenky v předprodeji seženete za 350 korun s poplatky na stránkách LMB a v sítích Ticketpro, Eventim, GoOut.cz a Ticketportal. Na pokladně LMB bez poplatku, v den koncertu na místě zaplatíte 450 korun.


Napište komentář