Soutěž o 3 CD Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha (ukončeno)

Ondřej Ruml v Lucerna Music Baru | Foto: Michaela Heřmanová, Monstermusic.cz

Zpěvák a hudebník Ondřej Ruml spolu s výtečnými muzikanty nahrál a nazpíval písně klasiků, Jaroslava Ježka, Jiřího Voskovce a Jana Wericha. Ruml a jeho hudební přátelé se rozhodli dát písničkám novější zvuk, zachovali ale jazzový ráz, kterým je Ježkova tvorba pověstná. Soutěžte s námi o 3 CD.

Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha je druhým albem tohoto zpěváka a hudebníka, který se v Čechách proslavil hlavně díky své účasti v talentové soutěži. To první, Proměna, vydal nedlouho po své účasti v X-Factoru. Zaujal nejen jako výtečný zpěvák a interpret s nádhernou barvou hlasu, ale také jako hudebník, který kromě několika hudebních nástrojů ovládá i looper, do kterého za pomoci svého hlasu nahrává smyčky a vznikají tak písně. Na novém albu se podíleli Matej Benko (piano), Pavel Zbořil (bicí), Rasťo Uhrík (kontrabas), Miroslav Hloucal (trubka) a Radek Zapadlo (saxofon). Vystupují zde také zajímaví hosté: Stonožku s ním nazpíval Zdeněk Svěrák, který zároveň napsal na obal alba milou doušku, a na Tři strážníky si s Ondřejem zahráli Jiří Macháček a Ondřej Brzobohatý, kteří s ním celou desku také pokřtili.

Zdeněk Svěrák o albu mj. napsal: „Nejedná se tady o pietní uctění odkazu, ale o vychutnávání. Zpívá se a hraje se na vysoké úrovni, je to moderní, je to vyznání a vzkaz dávným autorům: jsme z jiného století, ale srdcem se nelišíme.“

Vyhrát můžete prostým způsobem. Zodpovězte jednoduchou otázku a staňte se našimi fanoušky na Facebooku. Odpovědi zasílejte na mail soutez@monstermusic.cz a do předmětu uveďte heslo Ondřej Ruml. Soutěž o dvě CD probíhá od úterý 21. do úterý 28. října 2014. Výherci budou informováni prostřednictvím e-mailu.

Jaké místo obsadil Ondřej Ruml v soutěži X-Factor?

a) 3.

b) 5.

c) 2.


Napište komentář