Alt-J bude v Žlutých lázních předskakovat Kaleida

Alt-J | Zdroj: facebook.com

Už jen týden zbývá do jejich vystoupení ve Žlutých lázních. Alt-J s sebou kromě známých písní přivezou i novinky z druhé studiovky This Is All Yours. Předskakovat jim bude duo Kaleida.

Není zase až tak moc hudebníků, jejichž muzika by dělala dojem s velkým D a zároveň se nejednalo o čistou komerci. Když si ale pustíte Alt-J a zavřete oči, je to tam. Tahle čistě pánská trojice z anglického Leedsu si pomalu, ale jistě získává srdce fanoušků, aniž by při tom válcovala žebříčky hitparád.

Po prvním EP a debutovém albu An Awesome Wave bylo zcela jasné, že pestrá kombinace hudebních žánrů a nástrojů plus podmanivý, ale nevtíravý hlas frontmana Joe Newmana je to, co činí Alt-J unikátními. Týden před jejich pražským koncertem jsme se dočkali i ohlášení předskokana. Bude jimi ženské duo Kaleida – britský projekt fungující od roku 2013.

Po četných experimentech našli stejnou notu i charakteristický zvuk a o rok později si dámy samy natočily dema Think a Tropea. První zmíněné demo jste mohli zaslechnout ve filmu John Wick. Kaleidu čeká v následujících měsících několik festivalových vystoupení. Debutové EP jim vyšlo letos v dubnu a pokud jste neměli šanci si jej dosud poslechnout, 17. června budete mít možnost a rovnou naživo.

Vstupenky se stále prodávají na GoOut.cz a v síti Ticketpro.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.