Apocalyptica vtrhne do Prahy i s novým albem

Apocalyptica | zdroj: facebook.com

V lednu příštího roku se legendární rockeři z Finska chystají vydat novou desku. Vyrazí s ní na turné a nemohou vynechat ani Českou republiku!

Hned po svém vzniku v roce 1993 se jméno Apocalyptica rozneslo po celém světě, protože její hudební projekty převracely veškeré mínění o vážné hudbě a rockové scéně. Spojení tvrdé rockové hudby s violoncelly bylo v té době naprosto neslýchané. Od té doby tito hudebníci odehráli na tisíc koncertů v padesáti zemích světa a vydali sedm desek. Zatím jejich poslední album 7th Symphony vyšlo v roce 2010 a poté si kapela dala menší pauzu na realizaci vlastních hudebních plánů. Nová studiová deska vyjde počátkem roku 2015. V současné době dolaďují novinku do posledních detailů a fanoušci už dychtivě očekávají, s jakým překvapením kapela přijde.

V Česku violoncellisti odehráli již několik koncertů, a to například v Kongresovém centru, Veletržním paláci a naposledy v Divadle Archa. Pro svůj koncert, který se bude konat 10. dubna, si kapela vybrala nově vybudovaný koncertní prostor Forum Karlín. Vstupenky na akci lze zakoupit již teď za 880 korun v síti Ticketpro.

 


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.