PSH a Prago Union vyráží na turné. Vystoupí na střeše autobusu

Prago Union | Foto: Alexander Dobrovodský

Pět koncertů, dvě hip-hopové špičky, jeden Red Bull Tour Bus. Ten přiveze v září a říjnu do pěti českých a moravských měst společné turné PSH a Prago Union.

Na oficiálních stránkách Redbullu si fanoušci v nedávné době odhlasovali pětici měst, kde PSH a Prago Union vystoupí. Do hlasování se zapojilo více než tři tisíce lidí. A tak se v Kroměříži, Českých Budějovicích, Plzni, Pardubicích a v Olomouci mohou těšit na jejich společný koncert. Turné startuje 18. září a končí 15. října. Na všechny koncerty se fanoušci dostanou zadarmo.

PSH, v dřívějších dobách známí jako Peneři strýčka Homeboye, patří k nejznámějším hip-hopovým skupinám u nás. Už v roce 1992 se dali dohromady v Praze na Jižáku. Vydali celkem tři regulérní alba Repertoár, Rap’n’roll a Epilog a také dvě dema. Vzniklo i několik sólových projektů každého z členů.

Prago Union jsou projektem hudebníka Kata, který byl prvně k vidění ve formaci Chaozz. Pragovka vznikla před dvanácti lety a jejich diskografie činí šest alb. V minulém roce se činili a vydali rovnou dvě alba, Vážná hudba a Odložené chlebíčky.

Red Bull Tour Bus, kde budou hip-hopoví velikáni koncertovat, je unikátní hudební autobus a mobilní stage, která už tři roky rozváží hudbu na letní festivaly. Tentokrát poprvé se však ukáže mimo ně a vyrazí do českých a moravských měst. Termíny konání koncertů a bližší informace jsou k dispozici na oficiálních stránkách Redbullu.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.