Mykki Blanco nečekaně opět zarapuje tuzemskému publiku

Mykki Blanco | zdroj: facebook.com

Bacha na věc. Příští týden přinese zajímavou příležitost k napravování hip-hopových restů. Příznivce MTV klasiky bude v Roxy čekat Kid Ink, posluchači náchylnější k alternativě by pro změnu měli věnovat pozornost pražské zastávce klukoholky Mykkiho Blanca.

Nadcházejícímu číslu mladičké hvězdy tzv. rapové queer scény by vlastně měli věnovat pozornost úplně všichni, kteří holdují pozorování ufo na polích hudby. V případě Mykkiho Blanca je setkání s něčím mimo všední realitu zaručeno. Výstřední osobnost a svérázné vystupování na prknech i v soukromém životě jsou čtyřiadvacetiletému Blancovi natolik vlastní, že z jeho hudební produkce činí pozoruhodný artikl, který rozhodně stojí za vidění i těm, kdo hip-hopu zrovna dvakrát nefandí. Lákat na výstřelky a shock efect provázaný s kariérou reprezentanta transgenderové komunity by ale bylo dehonestující a hlavně dost škoda. Mykki Blanco je v první řadě nepopiratelným hudebním talentem, způsobilým být díky výrazným tématům jako sexualita a poklesky showbyznysu, na která poukazuje a sám je také vrchovatě zosobňuje, považován za pravého umělce s přesahem daleko za prkna hip-hopových pódií. A pak, kromě toho, že má hodně co říct, dovede taky sakra pobavit!

Hvězda Mykkiho Blanca, vlastním jménem Michaela Davida Quattlebauma Jr., se rozzářila už v okamžiku vydání debutu Cosmic Angel: The Illuminati Prince/ss (čítající například úspěšné singly Wavvy, Haze Boogie Life). Spolu s ním se v hledáčku médií i fanoušků začala častěji objevovat další, dosud upozaděná jména souputníků jako Le1f, Sissy Nobby nebo Big Freedi, a menšinová scéna se nám postupně zformovala do ostřejších hranic. Od té doby kurz Mykkiho Blanca setrvale stoupá. V Čechách jsme se o tom mohli přesvědčit hned dvakrát – vloni v Meet Factory a letos na kutnohorském festivalu Creepy Teepy. Pokud jste si nechali famózní čísla v Meet Factory a Kutné Hoře ujít, příští týden můžete zalepit rány hodně hojivou náplastí. Rapová dámička stane před domácím publikem opět 8. září, a to v oblíbeném pražském party spotu, Basement baru ve Vršovicích. Koncert vás vyjde na 350 korun a startuje od devíti večer. Vstupenky seženete v předprodeji prostřednictvím goout.cz nebo se štěstím na místě.


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.