Album Jednoducho rappera Suvereno je jednoduše super!

Suvereno | Zdroj: Championship music

Lukáš Lacko vydal pod svým uměleckým jménem Suvereno třetí sólové album, které tentokrát nese název Jednoducho.

Na CD se nachází celkem 18 skladeb, ve kterých se vyskytují hosté jako například Kali, Rakby nebo Revolta.

Celý nosič začíná písní V plnej sile, ve které se umělec zpovídá, jak těžké byly jeho začátky a jak dlouho sbíral energii na své další sólové album. Suverenova poslední nahrávka vyšla v roce 2012 pod označením Alchymista a sklidila spíše negativní hodnocení. Sám rapper to v písni Palivo přiznává a tvrdí, že se z chyb poučil a že se díky nim posunul dál. Jako jeho posluchač mu mohu již od první písně dát za pravdu. Texty na celém albu jsou bez zbytečných vulgarit a vždy mají něco do sebe. Suvereno se na své desce vysmívá pokřiveným hodnotám dnešní generace a tomu, jakým vzorem nám jdou někteří umělci. Se zpěvákem Rakbym například nepřímo narážejí na rappera Rytmuse a na to, jakým jde příkladem dnešním dětem. Suve se v albu snaží otevřít lidem oči a připomenout jim, že život není o materiálních hodnotách, ale o těch duševních, kterých by si lidé měli vážit.

Nejpovedenější skladbou je píseň Osprostená mládež, ke které naleznete na YouTube i klip. Určitě jste ji mohli zaslechnout také na rádiu Spin. Je v ní tak nějak naplno řečeno to, o čem se Suve v ostatních písničkách bokem zmiňuje, a jednoduše vystihuje ladění celého alba.

Album je do značné míry motivační, ale objevuje se zde i výjimka, a to v podobě písničky Zóna mužov (feat. Šipo). V této skladbě Suvereno se svým kamarádem Šipem rapuje o tom, jak muži milují, když si mohou v televizi pustit fotbal, nerušeni ženami ho sledovat, popíjet pivo a fandit. Celý tento track je pojat jako příjemné odlehčení od ostatních témat, která se na nosiči vyskytují.

Jak nahrávka povedeně začala, tak povedeně taky končí, a to symbolickou písní Ďakujem, ve které Suvereno děkuje nejen fanouškům za to, že ho poslouchají a pomáhají mu, ale také zde vysvětluje, jak je vděčnost v životě důležitá.

S čistým svědomím mohu tomuto albu udělit v hodnocení 100%. Zaujalo mě tak jako dlouho žádné jiné. Velmi se mi líbí názory a ztotožňuji se s nimi. Album je skutečně vyladěné do posledního detailu. Jak v návaznosti písniček na sebe, v poměru hlasitosti hudba-zpěv, tak v neposlední řadě v už tolikrát zmíněné hodnotě textů.

Suvereno - Jednoducho

Suvereno – JEDNODUCHO

Skladby: V plnej sile, Palivo, Dokážeš to, Floating, Oprostená mládež, Conscious hip-hop, Poslanie, H.N.V.A., Na cestách, Zóna mužov, Prča!, Čarodej, Objednávám slnko, Práca oddych oslava, Anjel, Jednoducho (krása), Nejkrásnější deň, Ďakujem

Celkový čas: 63:07

Vydavatel: Trinity Production

Hodnocení: 100%


Napište komentář