Asaf Avidan vyráží se svými baladami na akustické turné

Asaf Avidan | Zdroj: asafavidanmusic.com

Izraelský zpěvák, hudebník a písničkář Asaf Avidan, známý pro české fanoušky z loňského ročníku Colours of Ostrava, se opět vrací do České republiky. V říjnu vystoupí v Praze během svého akustického turné.

Narodil se v Jeruzalémě před čtyřiatřiceti lety, ale jako dítě diplomatů žil většinu života na Jamajce. Na škole studoval Asaf Avidan filmovou animaci a design, natáčel krátké filmy a věnoval se sochařství. V roce 2006 ale propadl hudbě a sochy vyměnil za kytaru. Se svým EP Now That You’re Leaving se jeho umělecká kariéra poněkud obrátila. Jako frontman kapely The Mojos se proslavil nejen v klubech v Tel Avivu, ale i na pódiích prestižních zahraničních festivalů a jejich úspěch nabýval na síle. Velký třesk nastal v momentě, kdy v roce 2007 německý DJ Wankelmut zremixoval Asafovu One Day / Reckoning, kterou na YouTube vidělo přes 150 milionů diváků a více jak 1,5 milionu lidí si jej stáhlo.

V roce 2011 Asaf oznámil, že bude dál pokračovat bez The Mojos a o rok později vydal velmi očekávané sólové album Different Pulses. To předčilo očekávání většiny a nebývalý zájem zaskočil i samotného umělce. Obdržel za něj v mnoha zemích platinové a zlaté desky. Kritici jej přirovnali ke Cohenovi a Jeffu Buckleymu a chvála na jeho nadání nebere konce.

Nikdy jsem nechodil na lekce zpěvu. Přišlo to samo, spolu s emocemi a pocitem, že zpívání musí bolet a lámat srdce,“ říká charismatický Asaf Avidan. S opěvovaným albem přijede anglicky zpívající Izraelec i do Prahy 25. října. Ve Foru Karlín zahraje v osm hodin večer. Vstupenky se začnou prodávat v síti Ticketpro od 12. května.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.