Balthazar znovu zavítají do Prahy, tentokrát do Meetfactory!

A jsou tady znovu! Indie-rocková kapela z Belgie se vrací do Čech vyzrálejší a s novou deskou. Spolupracovali s jedničkami světové muziky a my si jejich novinky budeme moct poslechnout v Meetfactory. A pozor, nepřijedou sami.

Když Balthazar hráli poprvé v pražské Sedmičce,nebylo fanoušků mnoho. Aby taky ne, byl to rok, kdy vydali album Rats a začali se teprve zapisovat do většího podvědomí hudební sféry. Cenu  Music Industry Award už sice měli za předchozí album, Rats byl ale přelom. Belgie je ocenila znovu a oni se poposunuli zas o kousek dál ke světu.

Nebyl to ale jejich poslední výstup v Čechách, zdomácněli u nás a jejich vystoupení byla stále lepší a živější. Není divu, Balthazar nejsou ze soudku tuctových indierockerů. Syntetizér, jemná houslistka, francouzsko-holandský přízvuk a hlubokomyslné texty v angličtině je z tohoto prostředí sunou na jinou vlnu. Pořád  ale slyšíme vliv indie, sami se nechali inspirovat třeba The Velvet Underground, Portishead a Dylanem. Možná díky tomu, že se pohybují na různých březích, zvládnou na jedničku i akustikuI  to jim nahrává k nálepce chytlavé kapely, které se rychle rozrostla fanouškovská základna. Na festivalech se při nich nedá nehýbat a v letadlech je uslyšíte na každé lince. A to i jejich nejnovější album.

Jak možná víte, jejich poslední album je Thin Walls. Spolupracovali na něm s členy Gorillaz, Blur či Depeche Mode. A my si poprvé tuto hudební lahůdku budeme moct poslechnout naživo v Praze. Vše vypukne 26. 11. 2015 od 20.30Balthazar si s sebou přivezou domácí kapelu Lohaus, která dodá večeru náboj elektra. Lístky můžete koupit zde!

 


Napište komentář