Bilal vvystoupí v listopadu poprvé v Praze

Bilal | Zdroj: facebook.com

Už 5. listopadu přivítá pražský Futurum Music Bar amerického hudebníka, zpěváka, skladatele a producenta Bilala Sayeed Olivera. Bilal už vzbudil očekávání fanoušků letos v létě, když přislíbil účast se svou kapelou na Hip Hop Kempu. Nakonec to však, k jejich velkému zklamání, nedopadlo. Zpěváka tak čeká příští týden česká premiéra.

Bilal se seznámil s muzikou, když jako malý navštěvoval místní kostel. Následovalo období, kdy se zamiloval do jazzu a také se mu věnoval. Dnes se však realizuje v neo-soulu či malém r’n’b. První debutové album 1st Born Second vydal v roce 2001 a sklidil za něj velmi pozitivní kritiku. Dále se podepisuje pod nevydané album Love for Sale a nedávno vydaná Airtight’s Revenge a A Love Surreal. Na všech nahrávkách dokazuje, jaký potenciál se v něm skrývá. Umí propojit jazz, hip-hop, elektroniku, rock, soul a blues, a to velmi nenásilným a přirozeným způsobem.

Bilal je na hudební scéně jako zjevení. Spolupracoval s některými z nejvýznamnějších umělců včetně Common, Erykah Badu, Jay-Z, Beyoncé, Guru, J Dilla, Robert Glasper nebo The Roots a sbíral props jak na běžícím páse. Do svého repertoáru řadí i coververzi známého songu High & Dry od Radiohead. Muzika, jakou dělá Bilal, se vás nepochybně dotkne. Pokud s vámi nepohne věc jako Little One, věnovaná jeho autistickému synovi, musíte být z betonu. Nenechte si ujít první vystoupení amerického zpěváka v České republice a přijďte se přesvědčit jeho umu, který vás jednoznačně strhne. Support obstarají tuzemští Android Asteroid. Vstupenky pořídíte za 350 korun (+poplatky) v předprodejích sítí GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal a Eventim. Na pokladně Lucerna Music Baru seženete lístky bez poplatků.

 


Napište komentář