Legendární Thurston Moore se už ve čtvrtek představí v Praze

Thurston Moore | Zdroj: PR

Kultovní Sonic Youth si v roce 2011 definitivně dali pauzu. Stalo se tak poté, co se rozešli dva základní články a dlouholetí manželé, Kim Gordon a Thurston Moore. Zpěvák a kytarista v jednom ale i nadále úspěšně pokračuje v tom, co v roce 1981 se Sonic Youth začal. A 30. října vystoupí s kapelou v Lucerna Music Baru.

Thurston Moore zaujímá přední linii alternativní rockové scény už od chvíle, kdy byl tento přídomek poprvé použit pro označení muziky, jež se vzpírá mainstreamu a překračuje ho. Jeho Sonic Youth nadchli celou jednu generaci rockerů a obrátili její pozornost k experimentování. V roce 2011, po celých třech dekádách fungování kapely, se Sonic Youth rozpadli. Moore, dle mnohých jeden z nejlepších kytaristů vůbec, však stále úspěšně pokračuje v jejich hluboko zarytém odkazu. Přesně před týdnem, 20. října, vydal své čtvrté studiové album The Best Day, které za doprovodu superskupiny, tvořené Stevem Shelleym (Sonic Youth), Deb Googe (My Bloody Valentine) a Jamesem Sedwardsem, představí také v Praze.

Na nové desce se Moore vrací k alternativnímu rocku v jeho přímější a agresivnější formě. Magazín Rolling Stone o hudebníkovi napsal, že jako praotec alt-rocku je stále zatraceně nadaným noisemakerem. The Best Day si přijďte poslechnout už 30. října do pražského Lucerna Music Baru. Support obstarají tuzemští Please The Trees. Vstupenky lze zakoupit na pokladně Lucerna Music Baru a v předprodejích Ticketportal a GoOut.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).