Digitalism se představí na Flédě s českou premiérou nového alba

Digitalism | Zdroj: facebook.com

Již 16. listopadu se na brněnské Flédě představí elektronický tandem Digitalism se svou novou deskou Mirage, kterou kapela vydala po pětileté odmlce. Spolu s tanečně vyladěnějším zvukem zde němečtí new-raveoví následovníci Daft Punk uvedou i novou live show.   

Digitalism na sebe strhávají pozornost především netradiční fúzí tvrzené elektronické muziky a indie-rocku. Jejich kořeny je možné hledat v tvorbě The Cure, Depeche Mode či Daft Punk a za jejich hudební souputníky lze považovat Justice, Klaxons nebo Hot Chip.

„Přestože jsou Digitalism známí svým dance punkovým stylem, u posledního alba Mirage se víc zaměřili na house a tanečně laděné tracky. Duo dokáže posluchače vtáhnout do svého hudebního světa ráznými beaty a chytlavými melodiemi. Na Flédě Digitalism předvedou svou celosvětově úspěšnou live show, při níž plně vyniká jejich talent v práci s materiálem v reálném čase,“ přibližuje dramaturgyně klubu Fléda Marie Butula Cichá.

Mirage je pestrou koláží dní, které uběhly od poslední nahrávky. Dlouhé čekání na aktuální desku souvisí s nabitým koncertním programem obou členů, kteří se zároveň věnují i svým vlastním projektům. Jako celek deska funguje hned na první poslech a její celkový dojem pak plně vynikne s doprovodnými projekcemi v živém provedení.

„Při práci na nové desce jsme si nedávali žádné deadliny. Neměli jsme žádné cíle, jak by mělo album vypadat. Prostě jsme začali dělat muziku a na konci bylo jasné, že právě takhle zní současní Digitalism,“ uvedl k novému albu člen tandemu Jence Moelle pro server bbmlive.

Vstupenky na koncert lze za cenu 400 Kč (+ poplatky sítě) zakoupit v předprodejních sítích Smsticket a GoOut. Na místě pak budou k dostání za 500 Kč.


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.