DJ Zinc už zítra v rámci Beats.PM roztancuje Roxy

DJ Zinc | Zdroj: facebook.com

Osmé vydání Beats.PM, přesně rok od první session, přivítá už zítra v pražské Roxy jednu z klíčových postaviček ostrovní elektronické scény, stvořitele crackhousu a mistra wileoutu, londýnského DJ Zinca.

DJ Zinc je producent, jenž během své více než dvacetileté kariéry nikdy nezmizel z popředí ostrovní elektronické scény. Dá se říct, že jeho zvuk je dokonalým zrcadlem jejího vývoje. Ti, kdo ho neznají ještě z dob, kdy udával směr s tracky jako Super Sharp Shooter nebo 138 track, s níž se dokonce na přelomu tisíciletí umístil vysoko v britské hitparádě, ho znají z dnešních parketů skrze hity, jako jsou WileOut s Ms. Dynamite nebo Show Me. Začínal s hip-hopem a jungle, vyzkoušel si i drum and bass a breakbeat; jeho aktuální zvuk poslední půldekády, známý jako crack house, se pohybuje na pomezí energického housu, uk funky a bassu.

Společně s ním a rezidenty Beats.PM, Vidrasem a Drumaxem, se na hlavní stage v Roxy představí též dvě esa pražské scény, DJs Theya a SBSTRD. Ty doplní ostřílení UK MCs, C.Monts a londýnský Tony Black. O vizuální stránku se postará pražská crew Phi Delta Pi. A abyste si ani na chvilku neoddechli, chillout stage si vezmou do parády WNTGD v sestavě Silhouette, Franill a Insane.

Vstupenky na osmou Beats.PM seženete v síti Ticketpro za 250 korun + poplatky, na místě zaplatíte o stovku víc.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).