
Pharrell Williams s sebou do pražské O2 areny přivezl nejen dva slibné supporty, ale především devadesátiminutovou show nesoucí se ve znamení jeho nového alba G I R L. Připomněl ale i hity svých pěveckých kolegů, na nichž se skladatelsky podílel.
Ne příliš zvučná jména uvedená v kolonce support možná zapříčinila, že v osm večer přivítala předskokana Crise Caba pouze větší polovina publika. Ta druhá se jaksi zapomněla u občerstvení. Ačkoliv se mladičký rodák z Miami snažil sebevíc, vlažné české publikum nedokázal dostat do té správné nálady. Časté vyzívání fanoušků slovy ,,make some noise” způsobilo jen chvilkové nadšení. Svěřenec Pharrella Williamse měl prostě smůlu na publikum a jen při písních Liar Liar a Loves Me Not, těch známějších hitů z YouTube, s ním posluchači komunikovali.
To britská electro-popová zpěvačka Foxes už měla větší kliku. Publikum se začalo scházet a prostor na stání byl téměř zaplněn. Zpěvačka představila své album Glorious, které vyšlo v květnu tohoto roku, a zároveň předvedla, že rozhodně nepatří k těm, co by na pódiu jen postávali. Využila celý jeho prostor jako by chvílemi byla na několika místech zároveň. Hlasově je oproti svým vrstevnicím docela jinde a rozhodně se neztrácí v záplavě zpěvaček podobného žánru. Nejvíce zaujala singly Youth a Glorious a rozhodně si s fanoušky padla do noty.

Po desáté hodině už byla O2 arena téměř zaplněna a návštěvníci byli k neutišení. S prvními tóny Come Get It Bae se rozsvítily nejen oči všech přítomných, ale také mobilní telefony, jimiž se fanoušci snažili zachytit čokoládového krasavce. Jeho pověstný klobouk a šarm samozřejmě nechyběli ani v Praze. Jako správný gentleman představil své tanečnice, které se jásajícímu davu rozdávaly sexy tanečními kreacemi. Za to hlavní hvězda večera šetřila nám z YouTube dobře známým leskem a žhavostí, během vystoupení se Pharrell ukázal spíše jako suverén. Dával větší prostor ženám kolem sebe, především pak fanynkám, které si vybral a pozval k sobě na pódium. Od funky muziky později upustil a sáhl po hitech svých pěveckých kolegů. Nikoho určitě nepřekvapilo, když tasil Hot In Here (Nelly) nebo Hollaback Girl (Gwen Stefani), jejichž texty jsou z hlavy právě Pharrella Williamse.
Svou naprostou oddanost a pokoru vůči fanouškům pak projevil nejen několikaminutovým projevem, ale hlavně dlouho trvající poklonou za nadšeného skandování fanoušků. Večer se pomalu přehoupl do druhé poloviny show, kdy se lidé začali dožadovat Get Lucky, ale na tu si museli ještě chvíli počkat. Zpěvák vystřihl rapovou část alba G I R L s moc hezkou animovanou projekcí za zády. Většina sedících se dříve či později zvedla a začala o sobě dávat vědět tleskáním do rytmu i svérázným tancováním. Po krátké odmlce si publikum vyžádalo od Pharrella přídavek, kterým se staly singly Get Lucky a Happy. První zmíněná hitovka ačkoliv potěšila každého posluchače, ztratila ten správný říz a styl kdesi na cestě, kde přišla jak o Daft Punk, tak i o originálnost. Tu nezachránila ani kapela, která po celý večer úspěšně podržela všechny méně výrazné písně z alba. Oproti tomu do druhé zmíněné dal Pharrell samozřejmě nejvíc svých sil a pocit výjimečnosti té chvíle umocnil i déšť z konfet a celá zpívající aréna.

Těžko říct, zda byl výběr předkapel zrovna tím nejlepším rozhodnutím. Na české fanoušky je téměř dvouhodinový support přece jen trochu nezvyk a je těžké ho vstřebat s nadšením úplně celý. Hlavně nejde-li o dobře známá jména. Lze však pochopit, že Pharrell je mimo jiné také producent, který pomohl k úspěchu řadě umělců a je třeba jim pomoct alespoň tím, že je vyveze na své evropské turné. V roli sólového zpěváka jsou znát určité rezervy, ale ačkoli se v jednačtyřiceti letech jednalo o jeho první turné, mé přesvědčení o tom, že se z jeho strany ještě máme na co těšit, je veliké. Vystačil si s méně okázalým aranžmá a spoléhal čistě jen na sebe, své tanečnice, kapelu a světelnou přehlídku, která bohatě stačila k vytvoření krásné nálady.