Neuvěřitelné se stalo skutečností, Praha přivítá The Raveonettes

The Raveonettes | zdroj: facebook.com

Už se vám dlouho nezdálo nic pěkného? Deficit pozitivního snění můžete už brzy dohnat v pražské Meet Factory za zvuků The Raveonettes.

Krasojízda noise-popových The Raveonettes, pod kterými už celých 15 let operují zpěvák Sune Rose Wagner a baskytaristka Sharin Foo, se ubírá stále kupředu. Formace z dánské Kodaně, která debutovala v roce 2003 deskou The Chain Gang of Love, se proslavila kytarovým minimalismem, zasněnými vokály a výstavbou nezapomenutelně melancholické atmosféry. Ne náhodou si díky svému specifickému zvuku záhy vysloužila přízvisko pokračovatelů The Jesus and The Mary Chain, jejichž odkaz je v diskografii The Raveonettes slyšet na první poslech. Úspěšnou prvotinu následovalo kritikou rozpačitě přijaté album Pretty in Black, natočené za kolaborace s hosty, jako je Martin Rev z legendárních Suicide nebo Moe Tucker (The Velvet Underground), po něm si však Dánové již pouze upevňovali svoji pozici. Do druhé dekády nového milénia kapela vstoupila mimořádně zdařilými nahrávkami Raven In The Grave a Observator, z nichž pochází hity jako Recharge & Revolt nebo You Hit Me (I’m Down).

Hraví i odtažití zároveň, sladce potemnělí, takoví jsou The Raveonettes i na novince Pe’ah, která vyšla letos v červnu. K velké radosti se v rámci propagace alba dostala na seznam koncertních zastávek také Praha. Příjezd nestárnoucí kytarovky očekávejte 23. ledna 2015 ve smíchovské MeetFactory. Vstupenky jsou k dostání prostřednictvím goout.cz již nyní za 350 korun nebo na místě v den konání koncertu za 450 korun.


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.