Do Rock Café míří Bob Wayne aneb což takhle dát si country?

Bob Wayne | zdroj: facebook.com

Rock Café se už tuto středu promění v Malou Ameriku za zvuků strun a silou hlasu Boba Wayna, kterého si možná pamatujete z nedávných vydání festivalu Mighty Sounds. Spolu s ním se představí The Moonshine Howlers.

Změna je život. Je tu léto a tomu neškodí alespoň příležitostně upravit hudební kulisy. Pokud se nebojíte country, ideálním soundtrackem pro středeční večer je samorost Bob Wayne. Máte-li naopak s tradiční jižanskou muzikou interní problém, zkuste jí dát šanci, protože tohle bude ten typ události, která dokáže zbavovat předsudků, a to nejen těch hudebních. Bob hraje country už nějaký ten pátek a dělá to hodně poctivě. Kromě toho, že má všechno, co k žánru neodmyslitelně patří navenek, jako vous, kožený oděv, stylovou káru a kytaru neustále po ruce, i o jeho životě se dá v podstatě říct, že je ztělesněním country. Desky ještě do nedávna svépomocí vydával na labelu Bob Wayne (tj. sám nahrál, sám vypálil, sám prodal…). Turné po Evropě zvládne obstarat taky sám – objet osmdesát destinací jenom s kytarou a karavanem pro něho není žádný problém. A takhle by se dalo pokračovat dál.


Do Prahy Bob dorazí s novým albem Back To The Camper. Tak trochu se na něm opakuje, naštěstí. Čekejte našláplou tradici, žádný honky tonk, ale kus hrdýho chlapa, který se neštítí pálenky a pro slova nechodí daleko. Waynovi neni nic dražší než muzika, pro kterou dejchá. Má rád témata ze života jako ženský, rebélii, opěvování oblíbených american heroes a tak podobně. Někoho může iritovat, jiní zhudebnění jeho světa propadnou, nic mezi tím není. A tak to má být. Program večera doplní The Moonshine Howlers, country’n’rollová kapela z Prahy. Zábava vypukne už ve středu 18. června v Rock Café. Ke startu se dostavte přesně o půl deváté a nachystejte si k němu 200 korun (v předprodeji přes Ticketstream nebo přímo v Rock Café ušetříte čtyři pětky).


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.