Dropkick Murphys již brzy zamíří do Prahy

Dropkick Murphys | Zdroj: twitter.com

Irsko-americká kapela znovu míří do Čech a vystoupí u nás již za méně než měsíc.

Dropkick Murphys je irsko-americká skupina, která holduje převážně celtic punku. Vznikla před více než dvaceti lety v massachusettském Quincy, když spolu tehdy čtyřčlenná parta poprvé hrála v suterénu kamarádova holičství směsku tradičního folk rocku a punk rocku – styl, který už je dnes znám jako již zmíněný celtic punk.

Nyní má kapela po různých obměnách šest členů, krom klasických kytar, bas a bicích i mandolínu. Kromě energických výstupů jsou Dropkick Murphys známí i svou podporou odborů a dělnické třídy. Naposledy k nám zavítali v roce 2014, kdy kapela vystoupila na českém hudebním festivalu Mighty Sounds v Táboře.

Již 1. února se Dropkick Murphys chystá do Malé sportovní haly v Praze. Vstupenky jsou k dostání na GoOut a v síti TicketPro.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.