TIP REDAKCE: 9 nedoceněných umělců, o kterých byste měli vědět

Pale Waves | Zdroj: thelineofbestfit.com

Hudební průmysl roste každým dnem. I proto je těžké se v něm uplatnit a dostat se do povědomí lidí. My jsme pro vás připravili devět z těch, kterým se zatím moc nedaří, ale mají našlápnuto na skvělou kariéru.

Jessie Reyez

Kdo to je: Kolumbijská zpěvačka a textařka byla dvakrát nominovaná na cenu iHeartRadio Much Music Video Awards v kategorii Best Canadian Artist a Fan Fave Video. Po maturitě šla na vysokou školu, kterou však po roce opustila, aby se mohla věnovat hudbě. Aby se uživila, střídala různé menší práce.

Proč byste si ji měli poslechnout: Zatím má jen pár písniček na Spotify, ale to je sakra dobrý start. Je taková Rihanna s indie nádechem.

Aurora

Kdo to je: Norská zpěvačka a textařka, která bude letos na Colours of Ostrava vystupovat už podruhé.

Proč byste si ji měli poslechnout: Další skandinávská, blonďatá, indie-popová hvězda není zrovna revoluční, ale rozhodně byste toto mysteriózní stvoření neměli odmítat dříve, než si ho pustíte. Pokud se poohlížíte po indie hudbě k relaxaci, už hledat nemusíte.

Glass Animals

Kdo to je: Anglická rocková kapela, jejíž první vystoupení bylo na Oxford’s Jericho Tavern, kde dělala předkapelu Chapel Clubu. První album bylo vydáno přesně podle filozofie indie hudby – pod malým, nezávislým labelem Kaya Kaya Records.

Proč byste si je měli poslechnout: Jsou to takoví festivaloví miláčci. Hráli už na CoachelleGlastonbury, Bonnarroo a Lollapalooze. Pokud jste fanoušky Tame Impala, budete je milovat.

Banks

Kdo to je: Americká zpěvačka a textařka, která byla po vydání debutového alba nominovaná na ceny BBC a MTV.

Proč byste si jí měli poslechnout: Její texty jsou něco, pro co se nadchnete. Stejně tak, jako pro její originální hlas.

LANY

Kdo to je: Kapela z Los Angeles, která vznikla, když Paul Klein, s malou hudební sólovou kariérou, letěl za kamarády Jakem a Lesem do Nashvillu. No a jak už to tak bývá, později založili kapelu. Název LANY je akronym názvů měst Los Angeles a New York.

Proč byste si je měli poslechnout: LANY jsou odpovědí na všechny vaše hudební sny. Kdyby stránka Tumblr byla kapelou, byli by to určitě LANY.

Gallant

Kdo to je: Americký zpěvák, jenž se v roce 2013 se přestěhoval do LA, aby se mohl naplno věnovat své hudební kariéře. O rok později si sám nahrál a následně i sám vydal své první EP Zebra. Popsal ho jako „deník zabývající se následky v New Yorku“.

Proč byste si ho měli poslechnout: Vezměte úhledné vokály a dejte je na elegantní pozadí elektronické a R&B produkce a máte Gallanta.

Broods

Kdo to je: Sourozenecké duo z Nového Zélandu – oba vyrůstali v hudební rodině, takže se není čemu divit, že zpívali a vystupovali už od malička. Vyhráli několik talentových soutěží, rodiče si je s sebou brali na koncerty, když hráli s ABBA Revival a na střední byli členy indie kapely The Peasants.

Proč byste si je měli poslechnout: Electro-indie s nádechem Ellie Goulding? Zde! Ellie si dokonce toto duo pozvala na své tour.

Airways

Kdo to je: Indie-rocková kapela z Chicaga, kterou si letos Nothing but Thieves pozvali jako jedny ze dvou předskokanů na turné k druhé desce Broken Machine.

Proč byste si je měli poslechnout: Máte rádi Arctic Monkeys, Cage The Elephant, Gorillaz nebo Circa Waves, ale nemůžete najít něco, co by všem těmto kapelám bylo podobné? Právě jste možná našli.

Pale Waves

Kdo to je: Britská indie kapela, která vznikla krátce po tom, co zpěvačka Heather Baron-Gracie potkala bubenici Ciara Doran během studia na vysoké škole v Manchesteru. Kapela vzrostla po navázání smlouvy s Dirty Hit Records a hlavně po tom, co si jí všimli The 1975 a tím také i nabídli úplně jiný rozměr možností.

Proč byste si je měli poslechnout: Milovníci The 1975 teď určitě zajásali. Pale Waves jsou kapela, do jejichž tvorby hodně zasahuje Matty Healy s Georgem Danielem. A to je i důvod, proč se jím říká „The 1975 v sukni“. Ale nenechte se odradit. Zpěvaččin hlas dodává hudbě říz a odlišnost.


Napište komentář

Petra Charvátová
O Petra Charvátová 72 Článků
Už od mala miluji muziku. Momentálně, a myslím, že už definitivně, jsem se našla v indie stylu - indie-rock, electro-indie, sad-core, desert rock apod. Hraji na bicí, kterým předcházelo spoustu jiných nástrojů. Mezi mé nejoblíbenější interprety patří Lake Malawi, The Kooks, The 1975,Glass Peaks, Banfi, Youth Club, LP, London Grammar,Arctic Monkeys, Linkin Park a spousty dalších.