Explozivní Doomriders jsou na cestě směr Klub 007

Doomriders | zdroj: facebook.com

Pozor, všichni hardcore kids se povolávají do zbraně. Zase jednou povinná sedmička se blíží nezastavitelnou rychlostí. Už příští týden ve středu čeká Strahov další přehlídka legend, u které musíte být.

Datum 8. května letos bude hned dvojnásobným svátkem. Kromě oslavy konce druhý světový byste měli celebrovat taky hácéčkový modly Doomriders. Pokud nejste dostatečně zběhlí v reáliích scény a nestačí vám k výletu na Strahov pouze provolat zvučné jméno zaštiťující line-up, tady je trochu záchytných bodů. Doomriders jsou odštěpným závodem továrny na luxusní metalcore z Bostonu jménem Converge, který si založil jejich basák a lead singer Nate Newton, coby řekněme rock’n’rollovější bokovku. Do bandy k sobě přibral dlouholeté kumpány Jebba Rileyho z There Were Wires, Chrise Pupeckiho (jinak Cast Iron Hike) a JR Connerse, který má pro změnu vazby na Cave In. Nečekejte od nich žádný odvar z příbuzných projektů. Doomeriders se našli v cross-overovém zvuku, který má kromě tvrdého jádra HC scény potenciál chytnout za srdce i fanoušky hard rocku, stoneru a vůbec všechny, kdo ocení tu rollovou stránku věci.

Kapela aktuálně korzuje po světě s novinkou Grand Blood, která je jejím v pořadí teprve třetím počinem. Doomriders sice rozhodně nejsou žádní zevláci, ale netlačí na pilu. S deskou se vytasili po dlouhé pětileté release pauze a nedá se o nich říct, že by koncertovali dvakrát často (potažmo ne na starém kontinentě). Kromě pár festivalových zastávek jedou regulérní evropské turné po hodně dlouhé době. Jinými slovy řečeno, strahovské dostaveníčko je tak trochu rarita, na které se áčka nepřipouští.

Na evropské šňůře bostonské Doomriders doprovází specialita z Finska, Beastmilk, která velice poslouchatelným způsobem roubuje romanticky zpěvné gothic prvky na post-punkové základy. V roli druhého supportu se objeví nizozemský projekt Herder, který zase přiveze dravou doom metalovou psychedelii. Zkrátka, co položka na line-upu, to odlišná nálada; společným jmenovatelem bude především pořádná dávka energie a tak… vždyť to znáte! Jízda začíná už v půl osmé a za startovný na dveřích zaplatíte 300 korun.


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.