Filip Vítů Trio míří do ostravského Hudebního bazaru

Filip Vítů Trio | Foto: facebook.com

Filip Vítů Trio je mladá blues-rocková kapela ze Zlína, jenž se postupně probojovává na českou hudební scénu. Formace stihla za dobu svého působení získat řadu ocenění a odehrála velké množství klubových i festivalových koncertů, přičemž již 4. března vystoupí v ostravském Hudebním bazaru.

Filip Vítů Trio je tvořeno kytaristou, zpěvákem a skladatelem Filipem Vítů, baskytaristou Tomem Gerychem a bubeníkem Lukášem Odstrčilem. Repertoár skupiny tvoří jak vlastní písně, tak převzaté od Filipových vzorů.

V roce 2014 hudebníci vydali EP s názvem Take your chance, o rok později pak album At the station, na které si přizvali hosty v podobě Markéty Vodičkové a dechové sekce.

Dvaadvacetiletý frontman Filip, student muzikologie na Univerzitě Palackého v Olomouci, má však na kontě ještě jednu sólovou desku z roku 2012 a působí v několika dalších úspěšných projektech. Jeho písně bylo možné slyšet v tuzemských rádiích a dokonce i v rádiu americkém.


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.