FM Belfast rozehřejí Meetfactory severským electropopem

FM Belfast | zdroj: facebook.com

V sobotu 4. října se v MeetFactory představí kapela FM Belfast, a protože milujeme islandskou hudbu, electro a MeetFactory, tak tam budeme taky, a vy?

Když se řekne FM Belfast… tak to dost možná neúhlavním fanouškům electra mnoho neřekne – pokud je to pravda, je nejvyšší čas tuhle boží kapelu objevit i tak. Jestli jste se někdy ocitli na koncertě Islanďana Bena Frosta, nebo vás baví skandinávský nu-jazz, dobře víte, že severská hudba má něco, co tady u nás neumíme a co můžete a musíte zažít jen naživo – FM Belfast je rozhodně dobrá volba, spojená se skvělou party v továrně, kterou tahle rodinka nepochybně přichystá.

Kdo je FM Belfast? Je jich od tří do osmi podle potřeb a možností, pochází z Reykjavíku, jedou si svůj elektro-popík a svět miluje jejich party. Kapela existuje od roku 2005 a její cesta na vrchol byla zpečetěna albem How to Make Friends z roku 2008 se songy jako Pump či Par Avion. V následujících letech přišlo album Don’t Want to Sleep a Brighter Days. Kapela vystoupila v České republice již před čtyřmi lety, kdy na utajeném koncertě totálně rozsekala celý NoD.

Těšte se na sympatický taneční indie electro-pop a taky na další skvělou pecku jménem Berndsen, který se postará o hudební support s islandskou new-wave pro vaše uši. Severská party startuje v půl deváté za cenu 350 korun. Lístky pořídíte v předprodeji na stránkách MeetFactory, na místě zaplatíte 450 korun.


Napište komentář

Magdaléna Simonová
O Magdaléna Simonová 44 Článků
Mám ráda hudbu, koncerty, večírky a vše kolem. Studuju Sociologii a sociální politiku, hraju na saxofon a miluju jazz a elektro... jo a taky píšu o jídle.