Folk punkoví Days N’ Daze a We The Heathens zahrají v Kolíně, v Brně i v Praze

Days N' Daze | Zdroj: youtube.com

Americké kapely Days N’ Daze a We The Heathens spojuje velmi osobité pojetí hudby, pro které je leckdy už i škatulka folk punku dost malá. V létě pojedou společně tour po Evropě a v červenci vůbec poprvé zahrají i v České republice, a to rovnou ve třech městech.

Texasani Days N’ Daze sami sebe označují spíše jako thrashgrass, ovšem je jisté, že jsou silně ovlivnění crustem (ostatně jejich poslední a velmi zdařilé album nese název Crustfall). Zpěvačka Whitney Flynn hraje na trumpetu či na ukulele, zpěvák Jesse Sendejas často krom kytary používá i banjo. Doplňuje je Meagan Michelle na valchu a Geoff Bell na jednostrunnou akustickou basu. Už při pročítání nástrojového obsazení musí tedy být každému jasné, jak originální mají Days svůj styl.

We The Heathens z Wisconsinu jsou stylově hodně příbuzní. Ve svém obsazení ovšem místo trubky mají housle a cello, takže jsou bez problému rozpoznatelní již po pár taktech a jsou svým o trošku slavnějším kolegům z Days N’ Daze rovnocennými partnery. Obě kapely spolu stráví léto v Evropě.

Vůbec poprvé si zahrají i v České republice – začnou 24. července v Kolíně, dva dny poté naváží v Brně a 30. července vystoupí i v Praze. V Kolíně navíc zahraje i slovenský punkový písničkář Dáša Fon Fľaša.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 363 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky