Foo Fighters už zítra vystoupí v O2 Areně

Foo Fighters | Zdroj: npr.org

Už jen pár hodin nás dělí od koncertu jedné z nejslavnějších skupin posledních let, Foo Fighters. Ti do Prahy zavítají už potřetí, a to rovnou do O2 Areny.

Naposledy se u nás parta v čele s Davem Grohlem objevila v roce 2012, kdy též rozezněla O2 Arenu. Od té doby však stihli Foo Fighters vydat spoustu nového materiálu a kromě desky Sonic Highways a EP Saint Cecilia nás nedávno obdarovali i zbrusu novým songem Run, který bude součástí očekávaného alba Concrete and Gold.

Historie kapely se přitom datuje až do poloviny 90. let minulého století, kdy si Dave Grohl, ještě za svého působení v Nirvaně, sám nahrával ve studiu vlastní skladby. Cobainova sebevražda a rozpad Nirvany pak daly Grohlovi impuls k nahrání celého alba a už v roce 1995 jako zkušený multiinstrumentalista sám nahrál a vydal pod pseudonymem Foo Fighters i stejnojmenné debutové album.

Když pak bylo třeba najít další muzikanty na koncertování, mimo svého starého známého z Nirvany, Pata Smeara, se Grohl obrátil i na několik dalších hudebníků ze svého okolí a postupem času tak vznikla formace ve složení Dave Grohl, Pat Smear, Taylor Hawkins, Nate Mendel a Chris Shifett.

A právě tu, ještě společně s klávesistou Rami Jaffeem, si budeme moci vychutnat už v úterý večer. Ještě než ale zazní hity jako The Pretender či Everlong, předvede svůj um kapela Red Fang.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.