Donald Trump je nepřítel ve všech směrech, říkají Against Me!

Against Me! | Zdroj: rollingstone.com

Against Me! u nás vystoupí už během dnešního večera. Ještě předtím se s námi ale o své názory a historky stihla v rozhovoru podělit zpěvačka této punkové party, Laura Jane Grace. Mimo jiné i prozradila, co si myslí o Donaldu Trumpovi.

Jak si užíváte turné?

Je to úžasné! Užíváme si cestování. Je to prostě skvělé.

Minulý rok jste vydali album Shape Shift with Me. Je to vaše teprve druhé album v aktuální sestavě, bylo jeho nahrávání v něčem jiné, než při tom předešlém?

Ano, bylo. Víte, myslím si, že pokaždé je nahrávání trošku jiné. Za tu dobu se člověk změní, dospěje, má zas jiné názory. V kapele se střídali různí muzikanti. Nahrávání Shape Shift with Me byla sranda a jsem na to pyšná.

Jsi jediný původní člen Against Me! Můžeš nějak popsat, jak se kapela vyvinula po dobu jejího působení?

James je také už dlouhou dobu součástí. Tenhle projekt jsem začala já jen s kytarou a později se z toho vyvinula kapela. Potkala jsem Jamese na střední. Začal s námi hrát, když jsme jeli druhé turné ještě před jakoukoli deskou.  Myslím si, že se pořád měníme a pokaždé je to jiné. Musíte být flexibilní, abyste přežili.

Jaká byla inspirace pro nové album? Inspirace pro to předešlé je asi jasná.

Myslím, že žití. Cestování, poznávání lidí s kapelou. Prostě jen žití

Song, který od vás zná asi nejvíce lidí, je bezpochyby Thrash Unreal. Myslíš si, že někdy bude zase skladba, která popularitu Thrash Unreal ještě překoná a stane se tou, kvůli které vás budou fanoušci znát?

Podle mě je na každém našem albu pár songů, které si fanoušci alespoň na nějakou dobu zapamatují. A stejně tak to bylo i s Thrash Unreal když vyšlo, nebo s I Was a Teenage Anarchist… Jsou to songy, co mají nějaký vliv a které jsme napsali, když nám bylo kolem osmnácti, ale pořád je hrajeme a myslím, že takových songů máme víc.

Against Me! byla vždy alespoň do určité míry politická kapela. Jaký máš názor na práci Donalda Trumpa jako prezidenta USA od doby jeho inaugurace?

Myslím si, že je to hrozné. Přijde mi, že má vyloženě fašistické tendence, že nemá žádnou úctu k lidskému životu a že je to ten typ člověka, který se zajímá jen o své dobro a svůj majetek. Je neskutečné, jak je vidět a jak on sám dává najevo, že on je ten, kdo má bohatství a moc a všichni ostatní jsou pod ním. Není to někdo, koho by zajímalo, jestli máme čistý vzduch, jestli máme čistou vodu k pití, jestli máme zdravotnickou péči, jestli máme kde žít, co je v jídle které jíme… Není to někdo, koho bychom zajímali my. Je to nepřítel ve všech směrech.

Nedávno jste vydali nový singl Stabitha Christie. Můžem očekávat něco podobného? Jaké jsou vaše aktuální cíle?

Ano! Vydali jsme teď dva singly. Momentálně jsme na turné. V červenci si dáme pauzu a od září do listopadu koncertujeme po USA. Potom budeme zase připraveni na nahrávání další desky.

Posloucháte nějaké mladé kapely nebo máte dokonce nějakou i oblíbenou? Jak se ti líbí vaši čeští předskokani Burning Steps?

Jasně! Hudbu poslouchám konstantně a jeden z důvodů, proč jezdíme na turné, je taky potkávání mladých kapel a možnost jim dát šanci se zviditelnit. Obvykle kapely, které nám dělají předskokany, sami posloucháme a máme je rádi. Přesně takhle jsme si vzali i Dirty Nil a Bleached a odehráli s nimi koncerty.

Jak to vypadá, když u vás vzniká nová písnička? Hrajete ve zkušebně dokud něco prostě nepřijde nebo píšeš písničky sama v dřevěné chatce uprostřed ničeho?

Občas ano, haha. Pokaždé je to jiné. Někdy si uděláme nějakou strukturu, podle které potom budujeme písničku. Někdy se to stane ve studiu, někdy na zkoušce, někdy v šatně…

Máš radši psaní nebo koncertování?

Miluji turné! Na každém koncertu najdu tolik inspirace a vždycky mi to dodá sílu, abych začala psát a nahrávala nové věci.

Čeká vás koncert v Česku. Máte nějaké vzpomínky nebo zážitky spojené s Českou republikou?

Strašně moc to místo mám ráda. Je tam toho tolik vidění. Nádherná architektura, muzea, ulice… Jednu super vzpomínku máme, když jsme tam byli před dvěma roky. Když jsme tu hráli, tak hned vedle klubu bylo místo, kde měli takový ty akvárka s rybičkama, do kterých si můžeš strčit nohy. Tam jsme si užili dost (smích). Musíme tam někdy znovu.

Byli jste někde jinde v České republice?

Myslím si, že ne. Možná, ale nepamatuji si to.

Těšíte se na show?

Na sto procent!

Máte něco, co byste rádi vzkázali vašim českých fanouškům?

Jen velké díky. Děkujeme za poslouchání naší hudby a podporování nás na koncertech.


Napište komentář

Petra Charvátová
O Petra Charvátová 72 Článků
Už od mala miluji muziku. Momentálně, a myslím, že už definitivně, jsem se našla v indie stylu - indie-rock, electro-indie, sad-core, desert rock apod. Hraji na bicí, kterým předcházelo spoustu jiných nástrojů. Mezi mé nejoblíbenější interprety patří Lake Malawi, The Kooks, The 1975,Glass Peaks, Banfi, Youth Club, LP, London Grammar,Arctic Monkeys, Linkin Park a spousty dalších.