Formace Mirai a Poetika oznámily vydání debutových desek a společné podzimní turné

Poetika | Foto: Jiří Štarha

Formace Mirai a Poetika, jež patří mezi nejnadějnější mladé skupiny současnosti, představí na podzim po několika rádiových hitech, milionových přehráních svých videoklipů na YouTube a bohatých zkušenostech z malých i velkých pódiích svá debutová alba, na jejichž podporu vyjedou na společné turné, jež celkově čítá osm zastávek a odstartuje již 6. října ve Velkém Meziříčí.

„Za obě kapely můžu určitě potvrdit, že už se strašně těšíme. Kluci z Poetiky jsou velcí pohodáři a baví nás, že hudbu dělají srdcem. Pro naše posluchače připravujeme dvouhodinovou smršť energie, nových písní z chystané desky a nabitou klubovou atmosféru. Pracujeme na nové scéně a speciálním propojení obou kapel,“ prozrazuje Mirai Navrátil, frontman Mirai.

K plánované debutové desce, na níž nebude chybět ani aktuální hit Když nemůžeš, tak přidej, říká: „Album je pro nás zásadní moment a taky tlustá čára za tříletým obdobím naší kapely. V podstatě jsme o rok posunuli vydání, aby deska byla podle našich představ, hodně si od ní slibujeme!“

Mirai na práci na desce přizval i současné producentské naděje, mezi něž patří Ondřej Fiedler, Honza BalcárekLight & Love a Lukáš Chromek. Na dvou písních pak spolupracují s Martinem Ledvinou.

Na nových skladbách však usilovně pracuje i trojice mladých hudebníků z Poetiky. Po úspěšných hitech Zkouším žít a Každou vteřinou před pár dny představila další píseň s názvem Trinity, jež znovu potvrzuje, že kapela Poetika má hitový potenciál a že rozhodně neřekla svoje poslední slovo.

„Na tour se moc těšíme, jelikož poprvé představíme kompletní debutové CD Trinity. Album by mělo vyjít přibližně měsíc před první zastávkou ve Velkém Meziříčí a věříme, že se naši fanoušci jak na desku tak na tour těší minimálně stejně jako my. To, že jedeme společně s kapelou Mirai je velký bonus a myslíme, že se celý říjen budeme, i díky klukům, skvěle bavit,“ říká Eda Rovenský z Poetiky.

Přes léto čeká obě formace nabitá koncertní sezóna a intenzivní práce na debutových albech.

Mirai & Poetika Tour 2017

06. října   Velké Meziříčí – Jupiter klub
07. října   Vratislavice – Kulturní centrum Vratislavice 101010
12. října   Brno – Metro music club
13. října   Ostrava – club Barák
14. října   Plzeň – Buena Vista club
20. října   České Budějovice – River club
27. října   Valašské Meziříčí – M-Klub
31. října   Praha – Lucerna Music Bar


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.