Headlinery druhého ročníku Nouvelle Prague budou Balthazar a Zrní

Balthazar | Zdroj: facebook.com

Pořadatelé druhého ročníku showcase festivalu Nouvelle Prague, který se uskuteční 7. a 8. listopadu 2014 opět v prostorách smíchovského pivovaru Staropramen, oznámili finální program jeho hudební části. Dominovat budou belgičtí Balthazar a domácí formace Zrní.

Stejně jako loni budou hudebnímu programu Nouvelle Prague vévodit dva headlineři, letos to budou pop-rockoví Balthazar z Belgie a kladenští Zrní. Balthazar se v Praze představili nejen jako support Editors v rámci jejich loňského turné, ale letos odehráli také sólový koncert v pražském Lucerna Music Baru. Tuzemskou partičku Zrní snad ani není třeba představovat, pokřtí tu svou novou desku Následuj kojota a odehrají devadesátiminutový koncert.

Program festivalu je oproti loňskému ročníku bohatší. Kromě dvou headlinerů a zahraničních showcase kapel byla do line-upu ve spolupráci s časopisem Full Moon vybrána též čtveřice tuzemských interpretů, kteří budou mít stejně jako sedm skupin ze zámoří jedinečnou příležitost představit se vlivným agentům a bookerům z celého světa, kteří vybírají kapely pro renomované zahraniční festivaly a hudební kluby. Domácí hudební scénu budou reprezentovat Vložte kočku, kteří si za svou loňskou desku odnesli cenu Vinyla i Anděla v kategorii elektronické hudby, Kittchen, který byl letos nominován na ceny Apollo za nejlepší album roku 2013, talentovaní olomoučtí Nylon Jail a ostřílené táborské trio Please The Trees v čele s frontmanem Vaškem Havelkou.

Zahraniční showcase kapely jsou stejně jako loni všechny ze zámoří. Od protinožců do Prahy přiletí pop-rockoví Ball Park Music a tvrdší Calling All Cars, Kanadu budou zastupovat Slow Down Molasses a akustičtí The Visit. Z Izraele dorazí elektroničtí Skyroads, JAR přiveze rozverné The Plastics a Spojené státy nabídnou baltimorské Sun Club.

Současně s oznámením vystupujících je zahájen také předprodej vstupenek na oba festivalové dny. Jednodenní vstupenky na pátek 7. listopadu a sobotu 8. listopadu budou v předprodeji sítě Ticketsforpeople za 270 korun, dvoudenní vstupenka na celý Nouvelle Prague pak za 370 korun.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).