Sid-metaloví Machinae Supremacy se řítí zpět do Česka

Machinae Supremacy | Zdroj: fanart.tv

Zakladatelé žánru sid-metal, švédští Machinae Supremacy, se po třech a půl letech vracejí do České republiky. V Praze vystoupí 11. října.

Už jste slyšeli o žánru sid-metal? Že ne? Tím pádem jste nemohli slyšet ani o kapele Machinae Supremacy, která je průkopníkem tohoto naprosto originálního stylu. Formace, která vznikla už na přelomu tisíciletí, zvolila pojmenování hudební škatulky díky syntezátoru, který ve své hudbě hojně používá. Neodmyslitelnou součástí přístroje je čip MOS technology SID, jenž se dříve používal ke zpracování zvuku na starých počítačích a v počítačových hrách. Nejznámější hry z této éry jsou třeba Pac-man nebo Mario.

Právě s tímto zvukem přišla švédská parta v roce 2004, kdy se postarala o soundtrack k české PC hře Jets’n’guns z dílny vývojářů Rake In Grass. K tomu přidala dalších devět plnohodnotných desek, přičemž ta poslední, Phantom Shadow, vyšla letos v srpnu. A to znamená, že mají Machinae Supremacy dost materiálu k živému vystupování, které předvedou i v České republice. Po třech a půl letech, kdy vystoupili společně s Children Of Bodom v hale Folimanka, se vracejí. Přesně 11. října vystoupí v pražském Music City Clubu a s sebou přivezou i support, jímž bude britská hard-rocková kapela Night By Night. Vstupenky seženete v předprodeji v síti GoOut.cz za 250 korun.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.