Holden Caulfield vydávají debut a chystají křest

Holden Caulfield | Zdroj: facebook.com

Je libo mix syntezátorů a kytar? Pak by vám neměla uniknout kapela Holden Caulfield a její debutové album Hopetown, které pokřtí v druhé polovině září v pražském Rock Café.

Kapela Holden Caulfield je čtyřčlenná parta z Prahy hrající indie-pop. Velmi ráda mixuje dohromady zvuk synťáků se zvukem kytar a u posluchačů se poprvé zapsala úspěšným singlem Save the World. Nyní přichází se svým prvním debutem, kterému dala jméno Hopetown. Nahrávání placky trvalo necelý rok a Holden Caulfield si k ní pozvali producenta Armina Effenberga a Šmityho, který měl na starosti především finální mix alba. „Deska vznikala během posledního roku ve studiu Borise Carloffa, Šmityho domácím studiu a něco málo i ve studiu v Rápoticích na Vysočině, kam jsme jeli na úplně prvotní nahrávací seanci,“ popisují práci na desce Holden Caulfield.

Na Hopetown bude k poslechu deset skladeb, které podpořila řada hostů, jako třeba Michal Šupák z Charlie Straight nebo František Bořík z Mandrage. Holden Caulfield chce do českého éteru vnést svěží pop, který tu postrádají. Inspirují se kapelami jako The 1975, Foals nebo Chvrches. „Vlastně jsme popová kapela, jen se snažíme k tomu přistupovat jinak než mainstreamové kapely v Čechách,“ přibližuje zpěvák.

Kapelu samozřejmě čeká křest, který se koná 25. září v pražském Rock Café. „Křest debutové desky je pro nás hodně speciální chvíle, vnímám to jako velký zlom v životě kapely. Právě proto na křest připravujeme hodně překvapení, speciální vizuální zpracování show, hosty… myslím, že je na co se těšit!“ láká fanoušky na koncert frontman Holden Caulfield, Martyn Starý. K této události si pozvali mladou partu I Love You Honey Bunny a brněnské Professor Leopard.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.