This Will Destroy You po čtyřech letech vystoupí v Praze

This Will Destroy You | zdroj: facebook.com

V úvodu příštího týdne pražský klub Rock Café nabídne americkou post-rockovou senzaci This Will Destroy You, která je momentálně na tour s novinkovým albem Another Language. Předskakovat jim budou elektroničtěji ladění Lymbyc Systym.

Relativně poklidné vody post-rockové scény nejsou lákadlem k průzkumu pro každého a kdo jim nevěnuje pozornost alespoň koutkem oka, tomu by se mohlo zdát, že se v nich nic zásadního neděje. Opak je ale pravdou. Pořád se rodí hvězdy, a to i v těch méně sledovaných oblastech hudebního světa. Masivnější popularizace subtilního žánru, který nepotřebuje vokál k vystavění nálady ani emocí, se v minulosti podařilo kapelám jako Godspeeed Your Black Emperror, Explosions In The Sky nebo God Is An Astronaut. Na místo po jejich boku v uplynulých pár letech úspěšně aspiruje texaská formace This Will Destroy You, která na sebe výrazně upozornila už debutovým EPčkem Young Mountain z roku 2006.

Za jeho vznikem stál Christopher R. King, tehdy sedmnáctiletý klučík z Texasu, a pár jeho kamarádů. Demo nahrávku stačilo zaslat do vydavatelství Magic Bullet Records, které po něm okamžitě s nadšením hráblo, a zbytek už šel sám. Tedy obrazně. Následovala série intenzivního koncertování, spolupráce na desce s Johnem Congletonem, frontmanem pohasínajících Paper Chase, další doplňování diskografie a taky nějaké ty personální rozbroje, které se odehrály na postu bicích. Po konsolidaci interních vztahů kapela vydala úspěšné album Tunnel Basket, jejich skladba The Mighty Rio Grande se objevila v hvězdně obsazeném bijáku Moneyball, absolvovali velké turné s Amon Dunes a nezastavili se až doteď. Nyní přicházejí s deskou Another Language, kterou si můžete z fleku zařadit do přihrádky s označením post-rocková klasika.

Do Čech se texaský zázrak na poli křehké muziky vrací po čtyřech letech. V roli předskokanů se objeví stájoví kolegové Lymbyc Systym, projekt dvou bratrů, kteří se už více jak deset let baví hrátky s instrumenty a laptopy. Se svou elektronickou vizí post-rocku vystoupili v Praze naposledy vloni na podzim a podle ohlasu si zde nechali dveře otevřené. Bráchové Jared a Michael mají aktuálně na kontě čerstvou desku Symbolist. Je to uvolněná oddechovka, kterou stojí za to prubnout naživo i bez víkendového naposlouchávání. Nebojte se toho. This Will Destroy You a Lymbyc Systym budou v Rock Café k zastižení už v pondělí 15. září od osmi večer. Tentokrát za vstupné 280 korun v předprodeji prostřednictvím goout.cz, nebo 350 korun na místě.


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.