Kapely Imodium a zakázanÝ ovoce vyráží na společné divoké tour

Imodium | Zdroj: facebook.com

Podzim v rockovém duchu – to je motto českých kapel Imodium a zakázanÝ ovoce, které vyrážejí na společné Mercedes-Benz Live Space tour 2014. V jeho rámci navštíví i Polsko.

Skupina zakázanÝ ovoce se chystá koncem září vydat nové album, které ponese název Automat na lásku. Stejnojmennou skladbu a k ní také videoklip už vypustili. Kapela slibuje na v pořadí pátém albu více melodií a aranží než v předchozí tvorbě. „Přece jenom už nám není 20. A těžko by nám někdo uvěřil, že nás baví skládat dokola ty samý 4 akordy,” vysvětluje zpěvák Pišto. Na albu, které přinese dvanáct nových písní, pracovali skoro celý rok. Ovšem kapela slibuje, že na staré oblíbené hity nezapomene: „Základ podzimního playlistu ale samozřejmě budou tvořit starý osvědčený kusy a k nim přihodíme 4-5 novinek.”

Imodium poslední desku vydali už v loni, takže kapela tímto navazuje na předchozí koncertní turné. Album Valerie je podle kapely i jejího vydavatelství dosud nejúspěšnějším počinem skupiny. Stejnojmenný titulní song ocenili fanoušci umístěním v hudební anketě Žebřík v kategorii nejlepší singl roku. Klip k Valerii pak získal místo druhé. Nyní má kapela krom turné plány nové. „Kromě třetího klipu plánujeme vypustit do světa v pořadí druhý dokument, na kterém už teď pracujeme s naším dvorním režisérem a autorem posledních dvou klipů Martinem Linhartem alias Martym 68. Dokument bude velmi netradiční a zmapuje kapelní aktivity mimo koncertní pódia,” prozrazuje plány frontman Thom.

Každopádně nyní kapely spojily své síly a vydávají se na své zatím nejrozsáhlejší turné v historii. Imodium a zakázanÝ ovoce navštíví neuvěřitelných 29 klubů po Česku, Slovensku a dokonce i Polsku. Vystoupení budou doprovázena vyladěnou scénou. Turné Mercedes-Benz Live Space tour 2014 zahájí 10. října v Sedlčanech a zakončí jej 20. prosince ve Dvoře Králové nad Labem. Společnost jim budou dělat formace Lety mimo, Fortix a vítěz Mercede- Benz Live Space 2014 On the Way.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.