Hudební mág Wainwright vyčaruje v Praze dokonalou show už v březnu

Rufus Wainwright | Foto: Barry J. Holmes

Úchvatný skladatel Rufus Wainwright mající na svědomí hudbu pro filmy jako Shrek, Moulin Rouge nebo Zkrocená hora navštíví v rámci svého turné také Prahu a předvede strhující hudební zážitek.

Jablko nepadlo daleko od stromu, dalo by se říci v případě čtyřicetiletého rodáka z New Yorku. Rodiče i sourozenci jsou úspěšnými hudebníky a písničkáři. Než se ale Rufus Wainwright dostal na výsluní a stal se hudebním mistrem, prožil si hodně pestrou minulost. Ve čtrnácti letech byl znásilněn a krátce na to podlehl drogové závislosti, která mu málem vzala zrak. S dcerou kanadského písničkáře Leonarda Cohena má dítě, ale jeho životním partnerem se stal umělecký ředitel torontského festivalu Jörn Weisbrodt.

Mistr klasické i moderně-teatrální hudby má na kontě již sedm studiových desek a dvě živá alba. Je zároveň autorem několika skladeb pro hollywoodské filmy – Moulin Rouge, Zkrocená hora, Zoolander a samozřejmě remaku chytlavé písně Hallelujah pro film Shrek. Sám účinkoval v několika snímcích jako hudebník. Spatřit jste jej mohli například v Letci či Deníku Bridget Jonesové.

Na turné budou mít fanoušci možnost poslechnout si nejen jeho, ale i další nadanou krev Wainwrightova klanu, Rufusovu mladší sestru Lucy Wainwright Roche. Svým folkovým debutem Lucy zazářila jako zpěvačka i písničkářka a svůj talent potvrdila i další deskou vydanou v říjnu 2013 s názvem There´s a Last Time for Everything. Ani návštěvníci pražského koncertu nepřijdou o její zlato v hrdle a budou si ji moci poslechnout jako předskokanku Rufusova koncertu.

Turné pojmenované jednoduše The Best of Rufus Wainwright se ponese v duchu Rufusova posledního alba Vibrate: The Best of Rufus Wainwright. Singl Me and Liza z tohoto alba je již dva týdny na světě, album vyjde počátkem března. Koncem příštího měsíce také potěší Prahu svými chytlavými a pronikavými tóny, a to přesně 25. března v divadle Hybernia.

Vstupenky jsou, i přes rychlý úbytek, stále k dostání! Kupte si ten svůj v síti Ticketpro, cena se pohybuje od 690 korun do 1 590 korun, a začněte se těšit na tuto jedinečnou show s neobyčejnou atmosférou.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.