Hudební měsíc s Mladí Ladí Jazz je opět za dveřmi

Robert Glasper Experiment | Zdroj: facebook.com

Jazz, workshopy, koncerty, zahraniční hvězdy i mladé talenty – to vše přinese jubilejní, v pořadí pátý měsíc ve znamení Mladí Ladí Jazz. Již 30. března přinese tento festival opět po roce kvalitní a originální hudbu, která osloví i náročnější publikum.

Festival Mladí Ladí Jazz již pátým rokem přináší do Prahy kvalitní jazzovou muziku v podání světových hvězd i vycházejících nadějí české jazzové scény. Festival má za sebou několikaletý progres, a tak se letos můžete těšit nejen na sedm jazzových večerů, ale i na workshopy, veřejné koncerty v centru města či soutěž o nahrávku debutového alba.

O zahájení se postará vynikající americký pianista a čerstvý držitel Grammy Robert Glasper se svým projektem Robert Glasper Experiment, který také přiveze své nové album. Obrovským zážitkem celého festivalu bude světová jazzwomen, japonská pianistka Hiromi Uehara. Po dvouleté pauze navštíví tento festival i nu-jazzová skupina Portico Quartet. Třešinkou na dortu bude vynikající švédský klavírista Martin Tingvall s německým uskupením Tingvall Trio, které bylo oceněné jako nejlepší německé uskupení roku 2010 a 2012. Českému publiku se představí také jedna s největších polských jazzových nadějí Jazzpospolita (můžete znát z turné Bonobo, což samo o sobě vypovídá o jejích kvalitách). Největší hvězdou a lákadlem je však nepochybně Victor Wooten se svým bandem, který vystoupí na závěr jazzového měsíce.

Tradičně proběhne soutěž s názvem Jazzfruit – festivalová soutěž na podporu začínajících talentovaných hudebníků. Hlavní cenou bude debutové album v profesionálním nahrávacím studiu 3bees. Projekt je otevřen všem mladým uskupením pohybujícím se v oblasti jazzu a jemu blízkých žánrů, uzávěrka soutěže je stanovena na 29. března.

Předprodej lístků na festival probíhá v síti Ticketstream, kde lze první vstupenky získat za 550 korun. Návštěvníci mladší 26 let se mohou těšit na zvýhodněnou cenu 100 korun.

 

Program festivalu:

30. března, Palác Akropolis, 19:30

Pitch Bender (CZ), Robert Glasper Experiment (USA)

4. dubna, Palác Akropolis, 19:30

Superpower (CZ), Portico Quartet (UK)

7. dubna, Pražská Křižovatka, 20:00

Matouš Hejl (CZ), Hiromi Uehara (JAP)

11. dubna, Jazztime, 20:00

Finále soutěže Jazz Fruit, Jazzpospolita (PL)

17. dubna, Jazzdock, 20:00

Vítěz Jazz Fruit, Tingvall Trio (SWE/GE), David Helbock Solo (AU)

25. dubna, Jazztime, 20:00

SIXIN (CZ)

2. května, Palác Akropolis, 19:30

Victor Wooten Band (USA)


Napište komentář

Magdaléna Simonová
O Magdaléna Simonová 44 Článků
Mám ráda hudbu, koncerty, večírky a vše kolem. Studuju Sociologii a sociální politiku, hraju na saxofon a miluju jazz a elektro... jo a taky píšu o jídle.