Králové kytar Queens of the Stone Age vystoupí v Praze

Queens of the Stone Age | Zdroj: facebook.com

Kapela, která vystoupila minulý rok na královéhradeckém festivalu Rock for People, se v srpnu vrací do Čech. V hlavním městě se ukáže v nových prostorách karlínského Fora, lístky budou v prodeji od pátku 14. března.

Kalifornští rockeři Queens of the Stone Age se v Praze sólově představí zhruba uprostřed léta, 11. srpna, kdy vlétnou na prkna nového multifunkčního sálu Fora Karlín. V současnosti je pětice kdesi u protinožců, kde ještě stále propaguje své poslední studiové album …like Clockwork z minulého června. To si od fanoušků i hudební kritiky odneslo spoustu vřelých slov a uznání a můžeme celkem s klidem říci, že patří mezi ty nejlepší rockové nahrávky roku 2013. V létě pánové kromě České republiky opanují pódia těch největších festivalů (zmiňme například Rock in Rio či Primavera Sound). Jestli stále nevíte, čtěte dál.

Stoner rockové Královny slaví letos osmnáctku, za tu dobu vydaly šest studiových alb, byly šestkrát nominovány na ceny Grammy, prodaly miliony desek a zařadily se k těm největším tahákům koncertních pódií po celém světě. Nefalšovaný rock, charakteristické kytarové riffy a takřka nezměrné charisma – tato slova je popisují dokonale. Spousta z vás také jistě ví, že na albech této kapely kolem zrzavého frontmana Joshe Hommeho se vystřídala velká řádka známých umělců – od Trenta Reznora z Nine Inch Nails, přes Marka Lanegana až k Davu Grohlovi z Foo Fighters, který se na poslední desce několikrát posadil za bicí soupravu.

Vstupenky za 850 korun + poplatky budou k dispozici v předprodejních sítích Eventim, Ticketpro a Ticketportal od pátku 14. března. Neváhejte a nakupujte, tohle bude legendární!


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).