Hypnotic Brass Ensemble se v rámci světového turné představí v Praze

Hypnotic Brass | Zdroj: facebook.com

Hypnotic Brass za svou dobu působení vystupovali s takovými hvězdami, jako jsou Wu Tang Clan, De La Soul, Prince, ale i Gorillaz, a už začátkem května se představí v pražském klubu Roxy. Tam zamíří v rámci svého evropského turné.

Hypnotic Brass se skládají ze sedmi pokrevních bratrů, kteří jsou potomky proslulého jazzového trumpetisty Phila Cohrana. Původně, než se dostali na světová pódia, však hráli v ulicích uprostřed Chicaga a na nádražích. Během vývoje přidali k dechovým nástrojům bicí a kytaru. Tak vznikla jejich směsice jazzu, funku a hip hopu.

„Naše nástroje si všichni spojují s jazzem, ale když jsme začínali, nemohli jsme si dovolit být výhradně jazzovou kapelou, nemohli jsme si dovolit být ani hip-hopovou kapelou z jižního Chicaga. Museli jsme oslovit i rockové a bluesové fanoušky. Spojení všech těch stylů je to, co dělá naši kapelu takovou, jaká je,“ říkají Bad Boys of Jazz, jak bývají nazýváni.

V loňském roce nahráli rovnou dvě alba – Hypnotic Joints a Book of Sound. Právě především ty představí na evropském turné, které se nevyhne ani pražskému Roxy. Tam vystoupí už 2. května a vstupenky lze koupit v síti TicketPro.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 343 Článků
Pražačka ročníku '91. Hudba je pro mě vášeň, zábava a práce, která nikdy neomrzí. Hudba a vše kolem ní je přesně to, co mě dělá kompletní. Z 95% mě venku potkáte se sluchátkama na uších, jinak prostě snad ani nefunguju. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.