Iggy Pop a Foals rozezní první ročník festivalu Metronome

Iggy Pop | Zdroj: europapress.net

Pražský hudební festival Metronome letos zažije svůj debutový ročník a pořadatelům se na něj do české metropole podařilo dostat ty největší hvězdy jak mezinárodní, tak i domácí scény.

Bouřlivák a legenda amerického punk rocku Iggy Pop, populární indie formace Foals a u nás dobře známý slovenský zpěvák Richard Müller, to jsou hlavní lákadla festivalu Metronome, jenž se bude konat 25. a 26. června. Organizátoři akce umístili Metronome do prostorů Výstaviště v Holešovicích, kam se ve zmíněné dny sjedou bezmála dvě desítky interpretů.

Mezi těmi se pak mimo výše vypsaných headlinerů objeví třeba i britští The Kooks, J.A.R. spolu s gospelovým sborem, elektroswingoví Mydy Rabycad, kteří se nedávno mihli i na United Islands of Prague, Crystal Fighters či Ivan Král, český baskytarista známý pro svou spulupráci s Iggy Popem, Patti Smith a Blondie, jehož vystoupení doplní hudebník Jiří Suchý.

Návrat Iggyho Popa do ČR po třech letech dále doplní Ghost of You z Brna, německý zpěvák a multiinstrumentalista L’Aupaire, dánská trojice Get Your Gun a Max The Sax, sólový projekt bývalého saxofonisty Parov Stelar. Kmotr punku by potom měl během svého představení zabrousit jak do dávné historie s The Stooges, tak i do jeho nejnovějšího alba Post Pop Depression, přičemž Foals u nás představí svou v pořadí již čtvrtou desku What Went Down z konce minulého roku, se kterou se jim nedávno podařilo vyprodat i londýnský stadion Wembley.

Vstupenky na první ročník Metronome jsou v prodeji již nyní, a to v sítích TicketPro a GoOut. Cena za jednodenní vstupenku činí 1200 Kč, dvoudenní 1600 Kč a co se ubytování na festivalu týče, pořadatelé vyjednali i možnost stanování přímo v parku Stromovka.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.