Kapela Jelen na první zastávce jarního turné předvedla svou energii!

Jelen | Foto: Markéta Koloničná

V pátek 4. 3. 2016 navštívila frýdecko-místecký klub Stoun kapela Jelen! Sympatická sedmičlenná parta předvedla po tříměsíční pauze koncert plný radosti a energie.

Prostory krytu civilní obrany v podzemí, kde se klub Stoun nachází, se začínaly pozvolna plnit od sedmé hodiny večerní. Fanoušci různých věkových kategorií takřka po příchodu zaujímali místa pod pódiem. Plni očekávání se po zhruba dvacetiminutovém zpoždění dočkali vystoupení Kateřiny Marie Tiché, která představila svou novou kapelu. Rodačka z Vlašimi publiku zahrála 5 písní, mezi nimiž nechyběl nejznámější singl Vzpomínej. Zasloužených ovací se dočkala nejen za slušný pěvecký výkon, ale i za velmi příjemné a milé vystupování.

S blížící se devátou hodinou se klubem rozeznělo intro a pódium obsadila formace Jelen. Se svým výrazným kapelním kopákem a nápadným pravým jelením parožím fanoušky přivítali písní Vlčí srdce, ke které právě v pátek vypustili nový animovaný videoklip. Zhruba devadesátiminutové vystoupení střídalo svižné melodie s tempem výrazně pomalejším, kdy například Jindra Polák zůstal na scéně zcela sám s kytarou a vtipně vítal Vánoce či zapěl emotivní baladu Pár letních chvil. Během vystoupení se na stagi opět ukázala i Káťa Tichá a společně s Jeleny rozproudili dav výkřiky ‚Hej!‘ při známé písni Tančíme spolu. No a co bylo dál? Žádný vítr, ale přímo uragán hitovek typu Magdaléna a Jelen, na něž se, jak bylo vidět a hlavně slyšet, fanoušci velmi těšili.

Jelen - Frýdek-MístekVlčí srdce se stalo hymnou podzimního vyprodaného Jelen Backstage tour 2015, a proto skladba zazněla téměř na závěr koncertu ještě jednou. V ten moment publikum dostalo šanci odnést si památku v podobě vlajky s obrázkem srdce a vlčí tlapy, jež Jindra vhodil do davu. Samotný konec celé show patřil zpěvnému ‚Na na náj‘ při písni Z kola ven.

Start březnového turné lze považovat za velice vydařený, jak také prozradil sám Jindra Polák: „Vyrážíme do regionů, kam jsme se na podzim nepodívali. V tomto okamžiku máme za sebou první dva koncerty na severní Moravě. Lidé nás přijali skvěle, pro některé už to byl třeba i náš pátý koncert a ti s sebou zase vzali své přátele, kteří o nás naopak zatím neslyšeli. Po koncertech vždy zůstáváme s fanoušky na pokec a na drink a je super slyšet, že díky nám alespoň na hodinu a půl zapomněli na své každodenní starosti.“

Kdo na páteční koncert do Stounu nedorazil prohloupil. Radost a energie z kapely čišela po celý večer. Kluci to zkrátka s publikem umí a fanoušci se na dalších březnových zastávkách mají určitě na co těšit!


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.