Metalová opera Avantasia se ukáže v Praze již za pár dní

Tobias Sammet | Zdroj: move36.de

Avantasia byla původně plánována jako jednorázový projekt. Úspěch ale zaručil další další pokračování a nyní se představí i u nás v České republice.

Historie celého projektu Avantasia se začala rodit v hlavě Tobiasu Sammetovi už v roce 1999 a původně ho plánoval jen jako jednorázovou záležitost. Tobias, znám také jako frontman skupiny Edguy, spojil síly se svými hudebními idoly a jeho hudba je právem nazývána metalovou operou. Celé jméno se skládá ze slov Avalon a Fantasia – označuje svět mimo lidskou realitu, jak říká text na jednom z bookletů alba.  Na světě je teď i další placka pojmenovaná Ghostlights, která vyšla v lednu. Tuto desku i ty předešlé představí na své tříhodinové show v pražském Foru Karlín.

Celý koncert se uskuteční 16. března v pražském Foru Karlín. Vstupenky lze zakoupit například v sítích Ticketpro.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 360 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.