Insania odstartuje podzimní koncertování v Rock Café

Insania | Zdroj: www.insania.cz

Brněnská alternativně metalová kapela Insania, která v tomto roce utržila dvě ceny Anděl, se po deseti měsících vrací na místo „zážehu“ a v pražském Rock Café předvede ani ne za dva týdny pořádnou dávku sarkasmu.

V minulém roce přišla Insania s novou deskou nesoucí název Zapal dům poraž strom. Za ni získali v letošních cenách Anděl dvě ocenění, a to v kategorii Hard & heavy a Punk & hard core. Po deseti měsících se vrací zpět do pražského Rock Café a zde tak zahájí podzimní koncertování napříč celou republikou.

Kapela vznikla roku 1987, ale po několika koncertech jí StB zakázala činnost. Insania se ale nedala a začala po čase vystupovat pod krycím názvem Skimmed. Tři roky po založení vydali LP New Insanity, které se stalo jednou z prvních nezávislých desek vydaných v Československu. Rok 1992 pak znamenal návrat k původnímu názvu a také nové složení kapely. První oficiální CD Crossfade slavilo úspěch a skupinu si oblíbili i v zahraničí, kde četně vystupovali.

Pro svou dávku jedu a sarkasmu si přijďte 18. září do Rock Café, kde bude od půl deváté předskakovat crossoverová parta Caffeine. Cena vstupenky je 135 korun.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.