Irští Kodaline míří do vyprodané Lucerny

Kodaline | Zdroj: facebook.com

Dublinský rockový kvartet Kodaline původně vystupující pod názvem 21 Demands v sobotu 20. února poprvé vystoupí v České republice, a to konkrétně v Lucerna Music Baru. Přijíždí sem představit zejména hity z druhé desky nazvané Coming Up For Air, která vznikla za pouhých osm týdnů.

“Seběhlo se to tak rychle. Hodně písniček jsme rovnou natočili naživo ve studiu,” komentoval vznik desky zpěvák Steve Garrigan. Mezi nejznámější skladby tohoto alba patří Honest, The One či Autopilot, v průběhu večera by však měly zaznít i písně z prvního alba In a Perfect World, jako jsou například hity All I Want či High Hopes.

Sobotní koncert otevře španělská skupina L.A., po níž vystoupí samotní Kodaline, kteří svou rozrůstající se fanouškovskou základnu lákají na indie rock a folk rock. Kapela, která ve svých písních vsází především na emocionální propojení s posluchači, už za svou kariéru získala cenu European Border Breakers Award, udílenou začínajícím hudebníkům.

Vstupenky byly k dispozici od konce srpna v síti Ticketpro, již během listopadu však byly beznadějně vyprodány.


Napište komentář

Klára Mališová
O Klára Mališová 45 Článků
Již druhým rokem studuju na Karlovce žurnalistiku a doufám, že jednoho dne mě uživí buď to, nebo cokoliv spojené právě s muzikou - jsem totiž tak trochu závislák na koncertech a umím si představit, jak jednou cestuju po světě s kapelou v zádech a všechno jí pěkně organizuju. :)