Islandští Samaris se poprvé představí pražskému publiku

Samaris | Zdroj: facebook.com

Islandské elektronické trio Samaris se chystá do Prahy, aby nám v rámci průběžného festivalu severské hudby Midnight Session předvedlo své podmanivé snové písně.

Všechny severské kapely mají své tajemné kouzlo a jinak tomu není ani u kapely Samaris. Své texty čerpá poeticky z islandských básní 19. století. Kapela se dala dohromady roku 2011 a tvoří ji klarinetistka Áslaug Rún Magnúsdóttir, Þórður Kári Steinþórsson, který se v kapele ujal elektronické stránky, a zpěvačka Jófríður Ákadóttir, která k vám svým podmanivým hlasem bude promlouvat za básníky starého Islandu. V tajemné hudbě Samaris se misí prvky dowtempa a post-dubstepu okořeněné tradičními prvky islandské kultury, které dodávají jejich hudbě na jedinečnosti.

Po vydání prvních dvou EP, které již na Islandu zaznamenaly velké úspěchy, se Samaris upsali anglickému labelu One Little Indian, u kterého začínali i jejich islandští kolegové Sigur Rós, Björk či Sugarcubes. Před měsícem vydali své druhé album Silkidrangar, se kterým se nyní vydávají na evropské turné.

Před Samaris vystoupí projekt Dikolson, za kterým stojí český muzikant Filip Míšek, jenž má za sebou zkušenosti z kapel Roe – Deer či legendární Khoiby. Do povědomí českých posluchačů se Filip Míšek coby Dikolson dostal svým prvním albem The Bear Is Sleeping Now z roku 2011. V anketě Musicserveru se umístilo na druhém místě jako album roku a také získalo nominaci na album roku v cenách české hudební kritiky Apollo.

Celý tento večírek elektronické hudby proběhne v Paláci Akropolis 23. června od 19 hodin a 30 minut. Vstupenky je možné zakoupit v kavárně Akropolis za 240 korun a v síti Ticketpro. Na místě budou k dostání za 299 korun.


Napište komentář